Text na řeč

Krizový štáb Jihočeského kraje

Zasedal krizový štáb kraje: situace je mírně optimistická. Pacienti s chronickým onemocněním si také musí na vakcínu počkat

Ve středu 24. března zasedal Krizová štáb Jihočeského kraje. Epidemiologickou situaci v jižních Čechách zhodnotil jako mírně optimistickou. Před rychlejším rozvolňováním ale varuje. Jihočeský kraj stále patří mezi tři kraje s nejvyšším výskytem onemocnění. Situace se sice mírně zlepšuje, ale musíme počítat s tím, že počty nakažených budou klesat pomalu, ještě pomaleji budou klesat počty pacientů v nemocnicích. Například na jednotkách intenzivní péče jsou počty pacientů zatím stejné, jako minulý týden.

Situace je těžká, ale zvládáme ji, konstatoval krizový štáb kraje

Situace v Jihočeském kraji se stále ještě zhoršuje. Stoupá počet hospitalizací na JIP v jihočeských nemocnicích. Historicky nejvyšší je také počet testování jak antigenními, tak PCR testy. Zdravotnická záchranná služba vozí rekordní počty covid pozitivních klientů. Přesto je vše dobře zvládnuto. Nemocnice poskytují kvalitní péči, velkokapacitní OČKOcentra zaznamenávají velmi mnoho pozitivních ohlasů od těch, kteří jimi prošli. Veškeré vakcíny, které získáme, jsou zde obratem vyočkovány.

Subscribe to Krizový štáb Jihočeského kraje