Navštivte Jihočeský kraj

Jižní Čechy opravdová láska

V roce 2022 je více než kdykoliv předtím kladen důraz na jedinečnost jižních Čech z pohledu jejich kladného vlivu na lidské zdraví. Čistota ovzduší, množství lesů, rybníků, nížin i kopců jsou jako stvořené k ozdravení jak těla, tak duše. Jižní Čechy tak nabízejí široké možnosti jak kvalitně a nezapomenutelně strávit volný čas, a přitom podpořit své zdraví.

Nadále pak marketingové téma „Jižní Čechy opravdová láska“ i v tomto roce vyjadřuje vřelou emoci, lásku, opravdovost a důvěru k regionu. Základním prožitkem jsou zážitky, které si může odvézt každý návštěvník. Téma se v roce 2022 zaměřuje na srdečnou povahu místních lidí, historické předávání tradičních umění po generace, poctivá řemesla, unikátní gastronomické speciality a jejich výrobu, lásku ke krajině, farmaření, osobní a trvalý vztah k místním památkám, rybolov a myslivost. Každý návštěvník si tak z jižních Čech odveze emoce, které jsou opravdové, zůstávají ve vzpomínkách a hřejí u srdce. Více se dozvíte na webu Jižní Čechy opravdová láska.


 

Informační systém cestovního ruchu Jihočeského kraje www.jiznicechy.cz:

jiznicechy.cz

 

 

 

 


Koncepce rozvoje cestovního ruchu Jihočeského kraje 2021-2030

Cestovní ruch je v Jihočeském kraji již dlouhodoběji vnímán jako významný ekonomický rozvojový faktor. Jihočeský kraj je považován za jeden z turisticky nejatraktivnějších regionů ČR. Tuto pozici by měl Jihočeský kraj do budoucna nejen udržet, ale také výrazně posílit.

K tomu má kraj velmi dobré předpoklady. Jeho atraktivita je dána polohou, přírodním bohatstvím, četnými kulturními a historickými památkami a obecně vhodnými podmínkami pro rozvoj pěší turistiky, cykloturistiky a rodinné dovolené spojené se zážitky.

Navštivte jižní Čechy!

Koncepce rozvoje cestovního ruchu Jihočeského kraje 2021-2030

Videa z Jihočeského kraje na YouTube

Kanály Jihočeského kraje na YOUTUBE:

Zpravodajský kanál

Kanál jižní Čechy

Videoprezentace v této části webových stránek jsou uloženy na serveru YouTube. K integraci přehrávače videa níže je použit kód, generovaný službou YouTube. Vzhledem k použité technologii nesplňuje tato stránka požadavky standardu XHTML 1.0 Strict. Důsledkem může být snížení přístupnosti pro osoby se zdravotním postižením.

Jihočeský kraj - tipy na výlety

Pro návštěvníky Jihočeského kraje jsme připravili interaktivní mapu zajímavých míst našeho kraje, která je spojena s videoprezentacemi jednotlivých míst. Naleznete ji ZDE.


Virtuální prohlídky zajímavých míst Jihočeského kraje

VIRTUAL TRAVEL CZ je turistický portál, který ukazuje různá místa České republiky a zahraničí pomocí  nejmodernějších zobrazovacích technologií - virtuálních prohlídek, které jsou pomocí GPS propojeny se satelitní mapou. Virtuální prohlídka je speciální fotografie, která zobrazí prostor v maximální zorném úhlu 360 x 180 stupňů. Vidíte tak vše kolem Vás, nad i pod Vámi.

Hlavním smyslem portálu je pozvat návštěvníka na skutečnou návštěvu, nebo ukázat místo na maximální úrovni pro návštěvníky, kteří se na místo nemohou dostat, ať již z finančních, zdravotních nebo jiných důvodů.

Z území Jihočeského kraje je na portálu možno absolvovat virtuální prohlídku celkem 316 objektů na 59 místech Jihočeského kraje.


Portál Jihočeská řemesla

Víceúrovňová informační databáze lidových řemesel, tvůrců, produktů, akcí a vzdělávání v oblasti lidových řemesel a řemesel na území Jihočeského kraje. Návštěvník portálu www.jihoceskaremesla.cz tak najde na jednom místě přehled řemeslníků s vyhledáváním podle jména či daného oboru, fotografie produktů a krátký film s prezentací s ukázkami řemesel či folklorních akcí. Pro zájemce o prezentaci řemesel je na webovém portálu www.jihoceskaremesla.cz umístěn volně přístupný elektronický formulář k registraci řemeslníka a nechybí ani kontakt na zpracovatele a partnery projektu.

Informační materiály a mapky, vydané krajem

V této rubrice jsou Vám k dispozici propagační materiály Jihočeského kraje, které jsou připravovány pro významné domácí i zahraniční veletrhy a výstavy cestovního ruchu. Při plánování návštěvy Jihočeského kraje Vám jistě poskytnou užitečné informace a tipy, odpovídající Vašemu zaměření.

Jižní Čechy harmonické - Ráj pro turisty

Jižní Čechy harmonické - hrady a zámky jako v pohádce

Jižní Čechy harmonické - kulturní, technické a industriální atraktivity Jihočeského kraje

Jižní Čechy harmonické - moderní a dynamický region v srdci Evropy

Jižní Čechy harmonické - perla České republiky

Jižní Čechy harmonické - ráj pro cyklisty - část 1

Jižní Čechy harmonické - ráj pro cyklisty - část 2

Jižní Čechy harmonické - ráj pro cyklisty

Jižní Čechy harmonické - život v památkách

Kde najdete další informace

Vybrali jsme pro Vás několik informačních serverů s celostátní nebo celokrajskou působností, na kterých jsou užitečné nástroje a informace, které můžete využít při plánování návštěvy Jihočeského kraje: 

Jihočeský kraj na Wikipedii

Jižní Čechy na portálu Atlas Česka

Turistický videoprůvodce po České republice

Průvodce po zajímavostech a pamětihodnostech Jihočeského kraje

Tipy na výlety (nejen) v Jihočeském kraji

Jižní Čechy můžete poznávat i z koňského sedla