VÝSTAVA A SOUTĚŽ PLASTIKOVÝCH MODELŮ JIHOČESKÝ KAPR 2023

Klub plastikových modelářů České Budějovice a Dům dětí a mládeže České Budějovice ve spolupráci s Jihočeským muzeem Vás zvou na jednodenní výstavu a soutěž plastikových modelů.

K vidění budou např. letadla, vojenská technika, lodě, auta aj. v měřítku 1/100, 1/24, 1/72, 1/48, 1/32, 1/35 atd. Soutěž je otevřená nejen pro registrované modeláře, ale i pro širokou veřejnost. Jedná se o ukázku polytechnické výchovy a manuální zručnosti jednotlivých modelářů a dále je to jedna z možností využití volného času, jak pro děti tak dospělé. Modelářství slouží k poznávání dějin a historie nejen válečných konfliktů, ale i rozvoje průmyslu a techniky vojenské i civilní. Při seznamování se s historií konkrétních typů modelář získá hluboké znalosti o dějinných událostech a souvislostech.

Doba konání pro veřejnost je od 9:00 do 16:00 hodin. Základní vstupné činí 70 Kč, děti do 12 let mají vstup zdarma. V rámci zakoupení lístku na tuto akci opravňuje vstupenka i návštěvu všech expozic a výstav v hl. budově muzea. V místě konání je možnost zakoupení jídla a pití.
 

17.10.2023 Bc. David Hocke