Vítězi ocenění Společnost přátelská zaměstnávání osob 55+ se staly Technické služby Tábor, Nemocnice Strakonice a KreBul Prachatice

Druhý ročník soutěže „Společnost přátelská zaměstnávání osob 55+“ má své vítěze. V Jihočeském kraji se jimi ve čtvrtek 27. května staly Technické služby Tábor, Nemocnice Strakonice a dobrovolnické centrum a občanská poradna KreBul Prachatice. Společnosti získaly nejen ceny v celkové hodnotě více než 60 tisíc korun, ale také prestiž. Jdou totiž dobrým příkladem pro ostatní zaměstnavatele. 

Tři výherci se prosadili v konkurenci mezi dalšími 17 soutěžícími. „Téma zaměstnávání osob starších 55+ je pro nás důležité, protože jde o lidi, kteří mají mnoho životních zkušeností a často se stává, že na trhu práce nemohou najít uplatnění. Chceme proto využít to, co znají, a vytvářet jim podmínky proto, aby u nás pracovali,“ uvedl důvody pro přihlášení do soutěže Michal Polanecký, ředitel společnosti Technické služby Tábor s.r.o., která se stala výhercem kategorie střední firmy soutěže Společnost přátelská zaměstnávání osob 55+. 

Ředitel Nemocnice Strakonice Tomáš Fiala zdůrazňuje nezbytnost zkušeností pracovníků starších 55 let: „Ve zdravotnictví je třeba využívat zkušené a fundované spolupracovníky ve všech profesích. V našem oboru funguje, že zkušenější kolega se stává mentorem pro mladší pracovníky, kteří nastupují, ať jsou to lékaři, zdravotní sestry, laboranti či fyzioterapeuti. Předávání zkušeností je ve zdravotnictví nezbytné.“ Nemocnice Strakonice a.s. se stala vítězem soutěže v kategorii velká společnost. 

Koho zajímají informace o soutěži, ale i příklady dobré praxe či záznam z online slavnostního vyhlášení, může navštívit stránky projektu Senioři v krajích seniorivkrajich.mpsv.cz, nebo web Jihočeského paktu zaměstnanosti www.jcpakt.cz

28.05.2021 Bc. David Hocke