Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Vedení Jihočeského kraje vyzývá praktické lékaře pro děti a dorost: Pomozte nám se zajištěním pohotovostních služeb

Nastal čas prázdnin – čas her, sportování, výletů, pobytů v dětských táborech … V tomto čase se počet návštěvníků našeho kraje, který je rozlohou druhý největší v republice, několikanásobně zvětší. Bezstarostné hry či zážitková okouzlení mohou vést k nepozornosti a být příčinou menších zdravotních problémů. Velkou roli pak zde hraje dostupnost a zajištění pohotovostí, především pohotovosti dětské. 

Bohužel, českobudějovická nemocnice, tedy nemocnice krajská avizuje, že nejsou obsazené služby dětské pohotovostní služby právě pro období červenec a srpen. Vždy, když byl nedostatek ambulantních lékařů, vypomáhali vlastní lékaři z dětského oddělení. V současné době je to ovšem personálně nemožné, nehledě na fakt, že povinnost účasti na pohotovostních službách je zákonem o zdravotních službách uložena právě ambulantním lékařům. 

Proto vyzýváme všechny praktické lékaře pro děti a dorost a žádáme je, nenechte v tom své kolegy dosud sloužící pohotovosti, občany a návštěvníky kraje, sestry a všechny ostatní, kteří se snaží o organizaci služeb – pomozte nám se zajištěním lékařských pohotovostních služeb v Jihočeském kraji.

Čt, 01.07.2021 - 11:45 Bc. David Hocke