Twirlerky z budějovického klubu STARLETTE ovládly národní pohár

Nejlepší twirlerky a twirleři výkonnostní třídy B a C se před prázdninami sjeli do Dvora Králové nad Labem. Své umění s twirlingovou hůlkou předvedlo na Národním twirlingovém poháru více než 200 závodnic a závodníků. Soutěž ovládla děvčata z budějovického klubu STARLETTE. 

Z 32 sestav děvčata přivezla 10 zlatých, 8 stříbrných a 5 bronzových medailí. Celkem klub reprezentovalo 12 závodnic. Twirlerky z třídy B se navíc nominovaly na zářijové mistrovství ČR s výkonnostní třídou A – jedná se o Michaelu Šramovou, Petru Nejedlou, Zuzanu Stříbrskou a Barboru Ježkovou. Michaela Šramová navíc získala cenu odborné poroty za své sólo se dvěma hůlkami. 

Nejúspěšnějšími dívkami kromě výše zmíněných se staly Adriana Blažejová (3 zlaté a 1 stříbrná medaile), Anna Pivovarčíková (1 stříbrná a 2 bronzové), Daniela Šípová (1 zlatá a 1 bronzová), Nikola Sitková (1 zlatá a 1 stříbrná), Lenka Březinová (1 zlatá medaile), Nikol Szappanosová a Adéla Špačková (bronzová medaile) a Ema Klimešová (medaile za 4. místo). Premiéru na soutěži měly Nikol Szappanosová a Ema Klimešová, které se ve velké konkurenci umístily na 3. a 4. místě. Děvčata trénují pod trenérkou Veronikou Kadlecovou, která je zároveň aktivní závodnicí. O prvním červnovém víkendu vyhrála další titul Mistryně České republiky v disciplíně Solo ShowTwirl a bude obhajovat další zlato na mistrovství Evropy, které se bude konat v říjnu v Itálii. 

Děvčata jsou velice vděčná za podporu sponzorům, především Krajskému úřadu Jihočeského kraje, bez kterého by tyto akce stěží mohla finančně pokrýt. 

Text: Věra Kadlecová, vedoucí Twirlingového klubu STARLETTE České Budějovice

12.07.2022 Bc. David Hocke