Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Vesnice roku

Albrechtice nad Vltavou slavily Zlatou stuhou krajský titul Vesnice roku 2022

Zlatou stuhu a titul Vesnice roku Jihočeského kraje 2022 získaly Albrechtice nad Vltavou. Úspěch v obci na Písecku oslavili v pátek 19. srpna. A radost nikomu nekalila ani skutečnost, že na uvedený titul dosáhli Albrechtičtí až na pátý pokus.

Stříbrnou příčku pak obsadil Mačkov na Strakonicku a bronz si odnesly Cehnice ve stejném okrese. Do letošního 26. ročníku této soutěže se přihlásilo celkem 15 obcí. V letech 2020 a 2021 se vyhlašování Vesnice roku v celé České republice kvůli koronavirové pandemii nekonalo.

Pá, 19.08.2022 - 15:17 Bc. David Hocke

Náměstek hejtmana Hroch volal starostovi Albrechtic nad Vltavou: Stali jste se Vesnicí roku JčK 2022. Druhé místo obsadil Mačkov a třetí patří Cehnicím

Albrechtice nad Vltavou na Písecku se staly Vesnicí roku Jihočeského kraje 2022. Tuto zprávu i s gratulací, jak se již stalo tradicí, zatelefonoval náměstek hejtmana Pavel Hroch starostovi obce Miroslavu Ušatému v pondělí 6. června. Obec s necelou tisícovkou obyvatel získala prestižní Zlatou stuhu za toto ocenění poprvé.

Moment překvapení se u starosty rázem proměnil ve velkou radost. „Je to velice milá zpráva a ze Zlaté stuhy se budeme radovat opravdu hodně, hodně a hodně dlouho,“ sděloval své první dojmy po telefonu Ušatý.

Po, 06.06.2022 - 10:11 Bc. David Hocke

Kdo dostane Zlatou stuhu? Po dvou covidových letech znovu hledáme jihočeskou Vesnici roku

Po dvou covidových letech se opět můžeme ptát, která obec získá Zlatou stuhu, stane se jihočeskou Vesnicí roku a bude reprezentovat náš kraj v celostátním kole. Kvůli pandemii koronaviru se totiž v roce 2020 a 2021 soutěž Vesnice roku nekonala. „Jihočeské obce mohly podávat své přihlášky do 29. dubna. V průběhu května a června je navštíví a ohodnotí krajské komise. Vítěznou obec oficiálně oznámíme u nás na krajském úřadě na tiskové konferenci v pondělí 6. června“, řekl náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro problematiku venkova Pavel Hroch.

Po, 16.05.2022 - 15:25 Bc. David Hocke