Gymnázium Prachatice

Benefiční koncert pro Hafíka na Gymnáziu Prachatice

Gymnázium Prachatice, resp. jeho žáci, si dobrovolně připravili pro širokou veřejnost hudební vystoupení, které mělo veliký kulturní přesah. Nejen, že zahráli, zazpívali, odmoderovali, připravili občerstvení, ale dobrovolné příspěvky předali Výcvikovému canisterapeutickému sdružení Hafík, z. s. z Třeboně. Už je tradicí, že se na místním gymnáziu pořádají benefiční akce, které podporují nejen organizace z Jihočeského kraje, či pořádají sbírky na aktuální situace ve světě ovlivňující i dění okolo (např. Ukrajina, covid atp.).

18.10.2023 Bc. David Hocke

Jan Kouba z prachatického gymnázia se skvěle umístil v mezinárodním kole Ekonomické olympiády

Student Jan Kouba z oktávy obsadil výborné 6. místo v mezinárodním kole Ekonomické olympiády, které se konalo ve dnech 4.-7. 9. 2023 v Bratislavě. Celkově se letos účastnilo ve všech kolech 75 000 studentů ze 17 zemí světa. Připomínáme předchozí úspěch - 3. místo v celostátním kole Ekonomické olympiády v červnu 2023 v Praze. Školních a krajských kol se účastnilo 30 800 žáků z 503 škol v ČR, ve finále 49 studentů.

Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

18.09.2023 Bc. David Hocke

Septimán Jan Kouba obsadil 3. místo v národním kole Ekonomické olympiády v Praze 

19. a 20. června proběhlo v Praze celostátní kolo Ekonomické olympiády. Gymnázium Prachatice reprezentoval student septimy Jan Kouba, který ve velmi silné konkurenci obsadil vynikající 3. místo. VII. ročníku olympiády se účastnilo 30 800 studentů středních škol, zapojených bylo celkem 503 škol a postupujících do národního kola v ČNB pouhých 50 finalistů. Umístění na třetí pozici proto považujeme za mimořádný úspěch, Janu Koubovi gratulujeme a přejeme další skvělé výsledky nejen v ekonomii.

27.06.2023 Bc. David Hocke

Ředitelky gymnázií v Prachaticích a v Prievidzi podepsaly memorandum o přátelství

Součástí 14. ročníku konference o multikulturní výchově bylo malé překvapení. Dne 14. října došlo v prostorách komunitního centra Na půdě při KreBul, o.p.s. k podpisu Memoranda o přátelství a spolupráci. „Jsem velmi rád, že vám nyní můžeme představit jeden z pozitivních příkladů naší spolupráce v oblasti multikulturní výchovy, a to na obou stranách hranice – české a slovenské.

22.10.2021 Bc. David Hocke