SOŠ ekologická a potravinářská Veselí nad Lužnicí

Školní minipivovar má další ceny

Školní minipivovar SOŠ ekologické a potravinářské Veselí nad Lužnicí získal na 34. Mezinárodním pivním festivalu v Litoměřicích stříbrnou pivní pečeť za pivo Blatský ležák světlý a bronzovou pivní pečeť za pivo Blatský ležák tmavý.

Piva soutěžila v kategoriích světlý, tmavý ležák z minipivovaru. Výsledky soutěže byly slavnostně vyhlášeny na litoměřickém výstavišti dne 20. dubna 2024. Diplom za 2. místo a 3. místo převzal sládek školního minipivovaru pan Aleš Boubelík. 

03.05.2024 Bc. David Hocke

1. místo pro školní minipivovar

Školní minipivovar SOŠ ekologické a potravinářské Veselí nad Lužnicí získal na 16. ročníku Jarní ceny českých sládků 2024 za pivo Blatský sour 1. místo. Soutěž se uskutečnila ve dnech 22. a 23. 3. 2024 v Pivovarském dvoře Zvíkov ve Zvíkovském Podhradí pod patronátem Českomoravského svazu minipivovarů. Akce se zúčastnilo celkem 156 minipivovarů z celé České republiky a bylo zde degustováno celkem 748 vzorků piv.

Blatský sour uvařili žáci 4. ročníku oboru technologie potravin pod vedením sládka školního minipivovaru a učitele praktických cvičení Aleše Boubelíka.

28.03.2024 Bc. David Hocke

Mezinárodní ekologický projekt ve Veselí nad Lužnicí

Ve dnech 5. – 9. června 2023 probíhá na Střední odborné škole ekologické a potravinářské ve Veselí nad Lužnicí 23. Mezinárodní ekologický projekt. Letošní ročník nese název „Naše země, naše budoucnost, naše zodpovědnost.“ Do Veselí nad Lužnicí se sjeli studenti z polského Cieszyna, maďarské Tokaje, rakouského Yspertalu a slovenských Rakovic, aby společně s veselskými studenty plnili úkoly v rámci pěti skupin zaměřených na jednotlivé oblasti ochrany životního prostředí. 

07.06.2023 Bc. David Hocke

Zlato i bronz pro školní minipivovar

Školní minipivovar SOŠ ekologické a potravinářské Veselí nad Lužnicí získal na nejprestižnější přehlídce piv XXXIII. Mezinárodního pivního festivalu v Litoměřicích, který se konal ve dnech 18.-22.4.2023, jednu zlatou a jednu bronzovou příčku. 

Zlatou pivní pečeť si připsal Blatský švihák tmavý v kategorii silné tmavé pivo z minipivovaru v konkurenci 33 vzorků. Bronzovou pivní pečeť v kategorii sour si odvezl Blatský beer sour. V této kategorii porotci posuzovali 26 vzorků. 

03.05.2023 Bc. David Hocke

SOŠ ekologickou a potravinářskou navštívil první náměstek hejtmana František Talíř. Vyzdvihl její technickou vybavenost i pestrost oborů

Jsem nadšený! Těmito slovy hodnotil svou návštěvu Střední odborné školy ekologické a potravinářské ve Veselí nad Lužnicí první náměstek hejtmana Jihočeského kraje František Talíř. V pátek 29. dubna mu obory, učebny, vybavení, zajímavosti či třeba úspěchy žáků představil ředitel školy Ladislav Honsa. „V gesci pana Talíře je mimo jiné životní prostředí, proto je přirozené, že o naši školu projevil zájem. Chtěli jsme mu prezentovat, že jsme moderní a atraktivní škola,“ uvedl Honsa.

05.05.2022 Bc. David Hocke

SOŠ ekologická a potravinářská Veselí nad Lužnicí má nový vzduchotechnický systém

SOŠ ekologická a potravinářská Veselí nad Lužnicí vybudovala během letních prázdnin nový vzduchotechnický systém spojený s rekuperací, který zajišťuje větrání všech učeben a laboratoří v hlavním pavilonu, tělocvičny, šaten žáků, sborovny a kanceláří. Ve škole bylo instalováno 7 vzduchotechnických jednotek, které jsou řízeny počítačem. V každé učebně je čidlo, které měří koncentraci oxidu uhličitého a zajišťuje pravidelné větrání. V horkých dnech lze systém nastavit na noční větrání, které zajistí vychlazení celé budovy.

19.10.2021 Bc. David Hocke