Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Tábor, Dačice a Pištín postupují do celostátního finále soutěže Zlatý erb. Jejich webové stránky byly v Jihočeském kraji nejlepší

23. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst má za sebou své jihočeské kolo. Mezi městy obhájil prvenství Tábor, za obce zvítězil Pištín a nejlepší jihočeskou elektronickou službu mají na svém webu Dačice.Doba je velmi rychlá. Rychle se šíří infekce, rychlé a neočekávatelné jsou rozmary počasí, rychle přichází nová nařízení. Obce a města musí tedy velmi pružně reagovat a webové stránky jsou mnohdy jedinou cestou k informacím. Gratuluji vítězům a přeji jim hodně štěstí v celostátním kole,“ řekla náměstkyně jihočeského hejtmana pro IT a e-government Lucie Kozlová. 

Smysl soutěže Zlatý erb spočívá především v motivaci k dosažení co nejlepšího výsledku, ale webmasterům a provozovatelům poskytuje často nový pohled na podobu a úlohu webových stránek i užitečné informace a hodnocení pro další zlepšování. „V soutěži Zlatý erb nejde o diplom či cenu. Jde o bezplatný audit webových stránek, o pohled zvenčí, zda web splňuje platné legislativní požadavky a je uživatelsky vstřícný pro občany. Starostové jihočeských obcí a jejich webmasteři evidentně chápou důležitost svých webových prezentací. Svědčí o tom i fakt, že náš kraj měl nejvíc přihlášených z celé České republiky,“ dodala Kozlová a popřála vítězům jednotlivých kategorií mnoho štěstí v celostátním kole, které se koná 20. 9. 2021 na konferenci ISSS v Hradci Králové.

Webové stránky obcí a měst musí být dobře přístupné i pro osoby se zdravotním postižením. Musím poslat velkou pochvalu do Tábora, protože v tomto kritériu jsou jejich stránky hodnoceny i celostátní porotou velmi kladně a mohou být příkladem pro další obce i města,“ uzavřela náměstkyně, která má zároveň na starosti i sociální problematiku.

Výsledky jihočeského kola soutěže Zlatý erb 2021

Kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba Jihočeského kraje:
3. MÍSTO: Jindřichův Hradec: Objednávkový systém MěÚ Jindřichův Hradec
2. MÍSTO: Pištín: Podklady pro zastupitele
1. MÍSTO: Dačice: Poznej Dačice    

Kategorie Nejlepší webové stránky obce Jihočeského kraje:
3. MÍSTO: Včelná https://www.vcelna.cz
2. MÍSTO: Kostelní Radouň https://www.kostelniradoun.cz
1. MÍSTO: Pištín https://www.pistin.cz

Kategorie Nejlepší webové stránky města Jihočeského kraje:
3. MÍSTO: Písek https://www.mesto-pisek.cz
2. MÍSTO: Český Krumlov https://www.ckrumlov.cz
1. MÍSTO: Tábor https://www.taborcz.eu
 

15.09.2021 Bc. David Hocke