SUPŠ Bechyně si odnesla diplom z Festivalu mladých talentů

V pondělí 7. listopadu proběhl v Praze  ve výstavní síni Mladotova domu galavečer pátého ročníku Festivalu mladých talentů. Tuto výstavu pořádá Hradčanská galerie Josefa Kalouska pod patronací Metropolitní kapituly u sv. Víta v Praze. Ocenění si odnesla i Střední uměleckoprůmyslová škola Bechyně za práci Natalie Suché.

Festivalu mladých talentů se zúčastnilo mnoho středních škol uměleckého směru, jakož i ZUŠ a výtvarných kroužků. SUPŠ Bechyně se zúčastnila pracemi z oborů designu, multimediální tvorby a keramického designu. 

Diplom pro Střední uměleckoprůmyslovou školu Bechyně si odnesla, dnes již absolventka oboru průmyslový design, Natálie Suchá za svou maturitní práci s námětem podlahové svítilny. Tato práce se dotýkala tematického zaměření výstavy symbolickým duchovním poselstvím světla a i tím, že je vyrobena z plně recyklovatelných materiálů. "Ať velký, či malý zdroj světla, oba plní ve svém "těle" stejné poselství - tam, kde se rozsvítí mizí temnota," okomentovala Natálie Suchá svou práci.

11.11.2022 Bc. David Hocke