Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Studentky a studenti českobudějovické zdrávky byli oceněni za dobrovolnickou činnost v době pandemie

Náměstek hejtmana pro oblast školství Pavel Klíma předal společně s ředitelem Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Českých Budějovicích Karlem Štixem ocenění 36 studentům za jejich dobrovolnickou činnost v době pandemie. Vedle žáků ošetřovatelských oborů na střední zdravotnické škole to byli právě studenti oborů Diplomovaná všeobecná sestra a Diplomovaný zubní technik, kteří pomáhali všude tam, kde bylo třeba.

Studenti prvních a druhých ročníků českobudějovické „zdrávky“ se letos v lednu připravovali na zkoušky a zápočty, kterými měli završit zimní semestr. Pod vlivem okolností ovšem během jediného odpoledne změnili plány a přesunuli se ze školních lavic do tvrdé reality covidových oddělení.

Situace, které většina ze studentek a studentů znala pouze z literatury, odborných publikací nebo sdělovacích prostředků, najednou ze dne na den zažívali na vlastní kůži. Tato zkušenost pro ně musela být neskutečně náročná. Jak po fyzické, tak po psychické stránce. A oni to zvládli. Došli k poznání, že profese, o které se říká, že je skutečným posláním, není jenom fráze. Jsem hrdý na to, že máme v našem kraji takové studenty, a jsem rád, že jim mohu osobně stisknout ruku,“ řekl náměstek Klíma. 

Právem pociťuje hrdost i ředitel školy Karel Štix. „Pracovali v mnohahodinových směnách v nemocnicích, v domovech seniorů, sociálních službách, na odběrových stanovištích a později při zajištění očkování v celém kraji. Pracovali bez úlev při studiu a často bez nároku na finanční odměnu. Brali dobrovolnou pomoc jako samozřejmost a přirozenou povinnost. A za to si jich já a všichni moji kolegové vážíme,“ řekl Štix a dodal: „Všichni zdravotníci – lékaři, sestry a další personál, nás každý den přesvědčovali o tom, že jsou to právě oni, bez nichž se neobejdeme. Jejich nasazení vysoce ocenila celá společnost, a to je také jeden z důvodů, proč je v letošním roce o studium ve zdravotnických oborech tak veliký zájem.“ 

SEZNAM OCENĚNÝCH:
Diplomovaná všeobecná sestra – 1. ročník: 

Kozáková Jarmila
Volavková Eliška
Matoušková Sandra
Šimáková Tereza
Vanda Martin
Musilová Michaela
Šírková Alexandra
Kováčová Lucie
Benešová Simona
Neubauerová Veronika
Rokosová Petra
Čubová Nikola
Podařilová Rozálie
Brabcová Klára
Salounová Anna
Štěrbíková Tereza
Dušková Kateřina
Ryplová Simona
Pártlová Nicole
Hrubešová Lenka
Jirsík Vojtěch
Dvořáková Barbora
Votroubková Iveta

Diplomovaná všeobecná sestra – 2. ročník: 

Tafatová Darina
Neubauerová Agáta 
Hrnčířová Nicola 
Cabajová Martina 
Bohdalová Aneta 
Votýpková  Lucie 
Mynářová Lucie 
Klepalová  Lenka 
Samohejlová Kateřina 
Lincová Karolína 
Kloudová Vendula 

Diplomovaný zubní technik – 1. ročník:

Takáč Jana 
Kršková Lucie

St, 23.06.2021 - 10:15 Bc. David Hocke