Student z Třeboně je mistr světa v broušení skla. Učitel skončil třetí

Titulem mistra světa v broušení skla se může pyšnit Aleš Lust. Student Obchodní akademie, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Třeboni prestižní titul získal v rámci osmého ročníku uvedené soutěže, která se konala začátkem června ve sklárně Rückl ve středočeské obci Nižbor. Mezi profesionály se neztratil ani pedagog ze stejné střední školy Petr Janský, který obsadil třetí místo. Potvrdil to ředitel školy Petr Káninský.

„Letos byla na této akci opětovně otevřena i kategorie středních sklářských škol, do které se přihlásili i naši dva studenti - Marie Vacková a Aleš Lust. K naší velké radosti zvítězil v této kategorii náš student Aleš Lust a stal se tak mistrem světa v broušení skla. Gratulace patří samozřejmě i našemu pedagogovi Petru Janskému za jeho bronzový post,“ upřesnil Káninský. 

Podle náměstka hejtmana pro školství Pavla Klímy se jedná o mimořádný úspěch pro třeboňské skláře a zároveň mnohé vypovídá o řemeslných kvalitách zdejších studentů a učitelů. „Na Mistrovství světa v broušení skla se totiž sjíždějí nejlepší brusiči z České republiky i zahraničí a soutěží v několika kategoriích. Konkrétně se jedná o ruční broušení povinného tvaru, volná tvorba a strojové broušení,“ uzavřel náměstek hejtmana. 
 

10.06.2022 Bc. David Hocke