Soutěž Medik roku se vrací. Nově v on-line podobě

Po dvouleté přestávce, kvůli pandemii nemoci covid-19, se v roce 2022 do jihočeských nemocnic vrací oblíbená prestižní soutěž „Medik roku 2022". Novinkou 6. ročníku soutěže, určené pro studenty 4. - 6. ročníků medicíny, je její konání on-line formou. Nově také nesoutěží celé týmy, ale jednotlivci. Registrace na stránce www.medikroku.cz už byla zahájena a poběží po celou dobu soutěže. Ta odstartuje 9. května ve 12 hod a potrvá až do konce měsíce.

Na studenty čekají otázky ze 13 oborů. „Do přípravy soutěžních disciplín se zapojily téměř všechny jihočeské nemocnice. Otázky jsou koncipovány tak, aby nejen prověřily znalosti soutěžících, ale také jim rozšířily obzory a v neposlední řadě je i pobavily,“ vysvětluje člen představenstva Jihočeských nemocnic, a.s., Ing. Michal Čarvaš, MBA. Otázky jsou připraveny poutavou formou, s celou řadou case study doplněných snímky z vyšetření a instruktážními videi, která byla natočena speciálně pro potřeby soutěže. Odbornou záštitu nad soutěží a úrovní disciplín drží náměstek českobudějovické nemocnice pro vědu, výzkum a školství Prof. MUDr. Mgr. Alan Bulava, Ph.D. 
Nejúspěšnější řešitelé soutěžních otázek získají zajímavé ceny a zároveň přednostní právo k účasti v soutěži „Medik roku 2023“, která by se v příštím roce měla konat v obvyklé podobě po celý víkend v jedné z moderních jihočeských nemocnic. Účastníkům letošní soutěže také nabídneme možnost letních stáží v jihočeských nemocnicích s kapesným a zajištěným ubytováním. 

Soutěž „Medik roku“ organizují Jihočeské nemocnice, a.s. ve spolupráci s Jihočeským krajem. Nad letošním ročníkem převzal záštitu hejtman Jihočeského kraje MUDr. Martin Kuba. „Cílem soutěže je poskytnout odbornou i finanční podporu medikům k jejich dalšímu profesnímu rozvoji a zlepšit jejich povědomí o nemocnicích Jihočeského kraje. Ukázat jim, že i menší, okresní či krajské nemocnice mohou nabídnout zajímavé pracovní prostředí, kvalitní zázemí, moderní technologie a profesní růst. Chceme tak snížit odchody mladých lékařů do zahraničí,“ řekl hejtman Martin Kuba.

05.05.2022 Bc. David Hocke