Soutěž Jihočeská sestřička 2019 má vítěze

Letošní ročník tradiční odborné soutěže Jihočeská sestřička, kterou organizují Jihočeské nemocnice, a.s. ve spolupráci s Jihočeským krajem, je minulostí. V kategorii vyšších odborných zdravotních škol a vysokých škol zvítězil tým kapitána Josefa Diviše - SZŠ a VOŠZ České Budějovice, v kategorii středních zdravotních škol tým kapitána Filipa Richtera - SOŠZ a SOU Český Krumlov. Soutěž se konala 12. října v Nemocnici Tábor, a.s.

Vítězové se do disciplín pustili s vervou a předvedli skutečně skvělé znalosti a dovednosti. Celkově byli soutěžící šikovní, což je pro jihočeské zdravotnictví pozitivní zpráva. Všem děkujeme za účast a vítězům gratulujeme,“ uvádí Ivo Houška, předseda představenstva Nemocnice Tábor, a.s.

Celkem si táborská nemocnice připravila dvanáct disciplín, které měly název, jako Nejen ženské křivky jsou krásné… Ještě, než zavoláme ARO…  Pacientovo tělo neposlouchá… Zajímavostí bylo, že studenti mnohdy do poslední chvíle nevěděli, co je vlastně čeká. O to bylo soutěžní klání napínavější. 

Vyhlášení výsledků se uskutečnilo od 18 hodin v hlavním sále Hotelu Palcát. Doprovodný program obstaraly například břišní tanečnice nebo kapela Dětský pokojíček. Večerem provázel Roman Anděl. 

Jihočeská sestřička se každý rok koná v jiné nemocnici. Vloni soutěžící hostili ve Strakonicích. „Myšlenkou akce je představit studentkám a studentům, kteří si vybrali jako svoji budoucí profesi sesterskou práci, konkrétní jihočeskou nemocnici a v ní modelací skutečných situací v reálném prostředí prověřit jejich vědomosti i praktické odborné znalosti,“ vysvětluje Michal Čarvaš, zakladatel projektu Jihočeská sestřička a člen představenstva Jihočeských nemocnic, a.s. 

Jsem velice ráda, že se tato soutěž stala milou tradicí. Jednotlivé zdravotnické školy tu mají jedinečnou šanci poměřit si mezi sebou své síly. A právě tato zdravá soutěživost vede ve finále ke zvyšování úrovně těchto škol. Zároveň se studenti mohou seznámit přímo se zázemím našich nemocnic a zjistí, jak naše nemocnice vypadají,“ uvedla hejtmanka Ivana Stráská s tím, že pogratulovala nejen vítězům, ale všem, kteří se letos do soutěže zapojili. Zároveň dodala, že úroveň zdejších zdravotnických škol je velmi dobrá a odpovídá tomu, na jaké úrovni je jihočeské zdravotnictví vůbec. Absolutnímu vítězi předala cenu v podobě poukazu pro dvě osoby na víkendový pobyt. 
 

14.10.2019 Bc. David Hocke