Rychlá pomoc je dvojnásob účinná, děkuje město Větřní za pomoc při ubytování obětí požáru

V pátek 29. prosince došlo k tragické události, kdy jeden z bytů v Domě s pečovatelskou službou ve Větřní na Českokrumlovsku vzplál kvůli svíčce na adventním věnci. Evakuováno bylo 12 osob, z nichž některé utrpěly vážná zranění. Zasahovaly všechny složky IZS. „Téměř polovina evakuovaných obyvatel našla útočiště u svých rodin, nicméně pro sedm klientů zařízení, včetně jednoho vozíčkáře, bylo nezbytné zajistit náhradní ubytování,“ řekl krajský radní a současně starosta města Větřní Antonín Krák.
 
Ještě 29. prosince večer přijela na místo neštěstí ředitelka Domova důchodců v Horní Plané Renata Březinová s nabídkou ubytování klientů, kteří během chvilky přišli o střechu nad hlavou. „Paní ředitelka Březinová okamžitě nabídla pomoc a možnost ubytování pro naše seniory. Tuto nabídku jsme s vděčností přijali a sedm seniorů bylo bezodkladně přemístěno do Horní Plané, kde nalezli dočasné obydlí a péči až do začátku února,“ řekl Krák a současně vyjádřil své poděkování za rychlou a efektivní pomoc celému týmu Domova důchodců v Horní Plané. „Tato událost nám připomněla sílu, ochotu a solidaritu krajských organizací v našem regionu. Znovu se potvrdilo, že rychlá pomoc je dvojnásob účinná,“ dodal za město Větřní Krák.
 
Ihned po neštěstí začalo město Větřní s rekonstrukcí vyhořelého objektu. Ta již byla dokončena a od 5. února jsou všichni klienti zpět ve svých bytech.  
 

15.02.2024 Bc. David Hocke