RunTour startuje běžeckou sezonu na jihu Čech!

Stalo se již tradicí, že běžecká sezona velkých závodů v Jihočeském kraji startuje s Česká Pojišťovna RunTour a nejinak tomu bude i v roce 2019. Už 30. března se náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích promění v běžecké městečko, kde zkušení i nadšení běžci najdou ten nejlepší běžecký servis široko daleko. Jednou z letošních novinek tohoto běžeckého seriálu, zaměřeného na celou rodinu, je nový rodinný běh Slevomat RUN 3 KM pro všechny věkové kategorie. I letos každý, kdo se postaví na start, podpoří padesáti korunou dobrou věc. Konkrétně v rámci globální iniciativy The Human Safety Net na nákup monitorů pro novorozená miminka, na podporu asfyxie.

V rámci startovného se běžci mohou těšit na tradičně bohatý běžecký servis jak pro velké, tak malé běžce. Namátkou - startovní batůžek RunTour, dárky od partnerů, jméno na startovním čísle, RunTour speciál - brožurka se slevami od partnerů, novinkami a důležitými informacemi. A jako jeden z mála běžeckých seriálů nabízí Česká Pojišťovna RunTour fotografie běžců z mnoha různých míst na trati zdarma!

Nebude chybět ani unikátní medaile, která je každý rok jedinečná a letos svým tvarem zobrazuje krajská města z ptačí perspektivy. Tvoří tak jedinečnou RunTour hvězdu. Že nevíte, co si pod tím představit? Postavte se na start a v cíli je vaše!

„RunTour je rodinným seriálem se vším všudy, včetně velkého dětského koutku, dětských běhů a letošní horkou novinkou je běh pro všechny generace na 3 km. Po té volali jak děti, tak rodiče i prarodiče a protože jsme hlavně pohodovým závodem, tento rodinný běh byl pro nás jasnou volbou“, dodává Nikola Mráčková z organizačního týmu RunTour.

Kromě nové 3 km tratě nebudou chybět tradiční distance na 5 a 10 km. Trasa v Českých Budějovicích doznala menších změn a na základě podnětů běžců bude ještě komfortnější a rychlejší než v předešlých ročnících. Povede z náměstí Přemysla Otakara II. kolem soutoku Vltavy, Malše do parku Stromovka a odtud přes Dlouhý most zpět do centra Českých Budějovic.

Nikola Mráčková také uklidňuje všechny řidiče v krajském městě: „Na rozdíl od jiných velkých závodů v Českých Budějovicích se snažíme o co nejmenší dopad na dopravu. Nechceme už tak zahušťovat napjatou dopravu v hlavní metropoli Jihočeského kraje. Proto skoro celá trasa vede úplně mimo silnice.“

Veškeré informace najdete na www.run-tour.cz, na Facebooku nebo Instagramu. Pokud nebudete moci býti na místě, sledujte live přenos na Facebooku v době startu všech dospělých běhů (3, 5, 10 km) v 11:30, 12:15 nebo 14:00. Tak na viděnou v cíli, protože RunTour, je radost běžet!

O Česká Pojišťovna RunTour:

RunTour je seriál městských závodů, který běžce zavede na krásná, zajímavá, mnohdy i netradiční místa v daném městě. Již sedm let patří mezi nejprestižnější tuzemské sportovní akce a na každém závodě dokazuje, že je radost běžet! Jsou to právě běžci, kteří na RunTour tvoří jedinečné běžecké příběhy a zážitky. RunTour je tady zkrátka pro každého, kdo miluje běh a chce si ho užít mezi dalšími nadšenými hobíky. A že běžet může opravdu každý, dokazuje celý koncept seriálu - panuje zde rodinná a přátelská atmosféra a trasa je připravena pro každého člena rodiny - od dětí až po veterány (500 m, 1000 m, 3 km, 5 km, 10 km).

Více informací: Nikola Mráčková - +420 720 364 182 / nikola.mrackova@geometry.com

Foto: archiv RunTour

22.03.2019 Bc. David Hocke