Rudolfovskou čeká o prázdninách rekonstrukce

S koncem školního roku začne oprava, po které Budějovičáci dlouhodobě volali – obnova povrchu Rudolfovské od křižovatky s Dobrovodskou po křižovatku s Okružní. Rekonstrukce bude provedena ve spolupráci města a Jihočeského kraje.

„Na Rudolfovské si občané dlouhodobě stěžovali na povrch, především v části u Střední zemědělské školy a výš. Rozhodli jsme se tedy, že během prázdnin, v jejich první části, kdy bude město nejvíc prázdné, začneme dopravní tepnu po etapách rekonstruovat. Stavební práce začnou v úseku Hlinská – Okružní, který je v majetku kraje. Celou opravu jsme ladili s městem, aby došlo k obnově celého úseku a budeme postupovat tak, abychom to stihli v první části prázdnin a překáželi lidem co nejméně,“ prohlásil hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba.

Na úsek kraje plynule naváže město. „Začneme na úrovni Dobrovodské a postupně pojedeme nahoru v logických úsecích, aby se dalo vjíždět do areálů a zbylá část silnice se dala využívat bez problémů. Budou tam tedy drobná, týdenní či víkendová omezení, abychom komunikaci postupně opravili až k odbočce na Hlinskou,“ doplnil první náměstek primátorky Petr Maroš.

Rekonstrukce bude rozdělena na etapy, časový harmonogram je orientační a může se měnit:

1. Úsek mezi křižovatkami Hlinská a Okružní (28. června – 4. července) - průjezd autobusů kyvadlově, pro automobilovou dopravu stanovena objízdná trasa přes ulice Okružní a Generála Píky
  2. Úsek mezi křižovatkami Dobrovodská a Vodní (8. – 14. července) – průjezd autobusů pouze směrem do centra, pro opačný směr stanovena objízdná trasa přes ulice Dobrovodská a Vodní, pro automobilovou dopravu objízdná trasa přes ulice Okružní a Generála Píky
  3. Úsek mezi křižovatkou Vodní a Státním pozemkovým úřadem (14. – 21. července) – průjezd autobusů kyvadlově, pro automobilovou dopravu objízdná trasa přes ulice Okružní a Generála Píky
  4. Úsek mezi Státním pozemkovým úřadem a křižovatkou U Sirkárny (21. – 28. července) – průjezd autobusů kyvadlově, pro automobilovou dopravu objízdná trasa přes ulice Okružní a Generála Píky
  5. Úsek mezi křižovatkou U Sirkárny a čerpací stanicí EuroOil (28. července – 4. srpna) - průjezd autobusů kyvadlově, pro automobilovou dopravu objízdná trasa přes ulice Okružní a Generála Píky
  6. Úsek mezi čerpací stanicí EuroOil a křižovatkou Hlinská (4. srpna – 11. srpna) průjezd autobusů kyvadlově, pro automobilovou dopravu objízdná trasa přes ulice Okružní a Generála Píky.

Odbor správa veřejných statků magistrátu zřídil telefonní linku +420 702 178 400 pro koordinaci a informovanost dotčených subjektů. Fungovat bude po celou dobu opravy.

Na dalším úseku Rudolfovské, v části poblíž parku Na Sadech, konkrétně mezi ulicemi Lipenská a Jeronýmova, bude Teplárna měnit zastaralý parovod za předizolovaný horkovod. Tyto práce budou začnou v červenci a skončí v srpnu. Zasáhnou také do komunikace mezi ulicemi Jeronýmova a Lipenská, kde bude nutná úplná dopravní uzavírka. Místem ale mohou projíždět vozidla MHD na semafory. Objízdné trasy budou vyznačeny a vstupy do objektů zajistí lávky s ochranným zábradlím.

20.06.2024 Bc. David Hocke