Republikoví mistři ve středoškolské atletice jsou z Tábora! Mladým borcům gratuloval náměstek Klíma 

Republikové finále Středoškolského atletického poháru patřilo hochům z táborské Střední průmyslové školy strojní a stavební. V soutěži dorostenců a juniorů posbírali celkem 9716 bodů, to je o 1257 bodů víc než druhé poděbradské gymnázium. Mladé sportovce na Krajském úřadu Jihočeského kraje přivítal náměstek hejtmana pro školství Pavel Klíma.Na SPŠ Tábor byli na atletiku vždycky machři. Tihle kluci jsou budoucí lídři nové generace. Velmi zdatní sportovci, kteří se zároveň skvěle vyjadřují a dobře formují myšlenky. Gratuluji jim ke skvělému úspěchu.

Středoškolský atletický pohár se konal po roční odmlce zaviněné koronavirovou krizí v září loňského roku. Táborští vyhráli hned tři individuální disciplíny. Výškař Ondřej Vojta nenašel přemožitele ve výškařském sektoru, když jako jediný překonal 189 centimetrů. Na patnáctistovce jasně dominoval v čase 4:16.24 Jakub Homola a v koulařském kruhu byl nejlepší vrhem na 16.88 m Marek Marvan, kterého navíc druhým místem podpořil jeho týmový kolega Vít Kotrba (16.29). 

„Učitelé tvrdí, že kdyby hoši nepracovali skvěle ve svých domovských oddílech, jistě by tak skvělého výsledku za školu nedosáhli,“ řekl náměstek Klíma, sám bývalý student SPŠ Tábor. „Na druhou stranu, kdyby nebyl sport ve škole tak dobře nastaven, také by to nestačilo. Musí se to prostě sejít. Fakt, že kluci převálcovali zbytek republiky ještě navíc svědčí o tom, že jsou prostě dobrý ročník,“ dodal Klíma s tím, že na SPŠ Tábor se studenti hlásí i díky tomu, jak výjimečné výsledky ve sportu má.

„Je to důležitý úspěch, protože škola nemůže jenom vzdělávat žáky a studenty, ale musí v nich vytvářet jakýsi přístup k životu. Maturita, to nejsou jenom znalosti, ale i celkový postoj. A sport k němu každopádně patří,“ poznamenal ředitel školy Marcel Gause. SPŠ Tábor má dobré sportovní výsledky i přesto, že sportovně není nejlépe vybavena. Ještě donedávna se v zimě například cvičilo v maličké tělocvičně nad školní jídelnou. „Máme nějaká venkovní sportoviště. Ta jsou ve vlastnictví města Tábor. Před dvěma lety se nám podařilo získat tělocvičnu, která je 10 minut pěšky od školy. Byla sice trochu zanedbaná, ale má správné rozměry a vkládáme do ní velké naděje. Teď ji musíme dát jenom trochu do pořádku,“ uzavírá ředitel Gause. 

Bližší informace o SPŠ Tábor a kompletní výsledky Středoškolského atletického poháru naleznete na těchto odkazech:
https://online.atletika.cz/vysledky/50975
https://www.sps-tabor.cz/jsme-republikovi-mistri-ve-stredoskolske-atletice/
 

15.02.2022 Bc. David Hocke