Czech Dutch English German Spanish Ukrainian Vietnamese

Rekordní úspěch Gymnázia Jírovcova v překladatelské soutěži Juvenes Translatores

Studentka Gymnázia Jírovcova v Českých Budějovicích Markéta Sahanová je nejlepší středoškolskou překladatelkou v České republice. Její práci vybrala Evropská komise jako nejpřesnější, nejelegantnější a nejkreativnější. Studentka gymnázia bezchybně přeložila během přísně vymezeného času text plný překladatelských chytáků. To vše v každoroční středoškolské soutěži pro mladé překladatele Juvenes Translatores, kde své dovednosti předvedlo 3 252 soutěžících ze 751 škol z celé Evropy.

Úspěch Markéty Sahanové těší nejen pedagogy Gymnázia Jírovcova, ale i zřizovatele školy – tedy Jihočeský kraj. Úspěch je o to větší, že se Jírovcovka stala vítězem soutěže již potřetí! To se ještě žádné škole z České republiky, ani z Evropské unie nikdy nepodařilo. Gratulaci jménem Evropské komise předala Markétě v budově školy vedoucí střediska Europe Direct České Budějovice Denisa Hocke.

Cílem soutěže Juvenes Translatores je podpořit výuku jazyků ve školách a dát mladým lidem šanci si vyzkoušet, jaké je to být překladatelem. Soutěž je určena 17letým studentům středních škol a probíhá současně ve všech vybraných školách po celé EU.

Vítězný překladatel z každé z 28 členských zemí EU si pojede pro svou cenu do Bruselu, kde se setká s profesionálními překladateli z Evropské komise.

Více se dozvíte v reportáži České televize

Kompletní info o soutěži naleznete ZDE

Foto: Štěpán Skalka

Čt, 21.02.2019 - 10:45 Bc. David Hocke