Prodejní výstava Pojďte s námi do Betléma vynesla klientům Chelčického domova sv. Linharta 26 tisíc korun

Celkem 26 tisíc korun. Tolik vynesla klientům Chelčického domova sv. Linharta prodejní výstava Pojďte s námi do Betléma. V budově krajského úřadu v Českých Budějovicích se konala od prosince a skončila ve čtvrtek 6. ledna. Její dernisáž tak symbolicky vyšla na den, kdy mají svátek Tři králové.

Veřejnost i zaměstnanci úřadu si tu mohli zakoupit například keramické betlémy, adventní a vánoční floristické dekorace, potravinové výrobky nebo bylinné směsi. Všechno přitom sami vytvořili a vyrobili uživatelé sociální rehabilitace a sociálně terapeutických dílen z Chelčic.

Akci pak zakončili klienti domova pantomimou s názvem Pošli to dál. Za což jim mezi přítomnými, mimo jiné, zatleskali i první náměstek hejtmana František Talíř a náměstek hejtmana Pavel Hroch. Ti zároveň dostali od klientů na památku obraz do svých kanceláří. A ve finále si ještě všichni zazpívali koledu My tři králové jdeme k vám.

06.01.2022 Bc. David Hocke