Přijeďte do jižních Čech vlakem. Jižní expres dává plno možností k výletům po celém regionu!

Vlak je výbornou volbou druhu dopravy v jižních Čechách. Hlavně využití jižního expresu z Prahy, který zastavuje v Táboře nebo Českých Budějovicích, dává šanci na řadu různých výletů. I díky rekonstrukci českobudějovického nádraží se zvýšila zajímavost a komfort návštěvníků Jihočeského kraje po železnici.

„Po trase Jižního expresu lze na několika místech přesednout nebo vystoupit a vydat se do okolí Tábora, Českých Budějovic nebo na Lipno. Cestování vlakem je komfortní, dostupné a také udržitelné a šetří životní prostředí. Proto jsme rádi, že je u návštěvníků jižních Čech stále oblíbenější,“ zhodnotil Petr Soukup, ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) a doplňuje, že další tipy na železniční dobrodružství lze jednoduše najít na webové stránce Vlakem po jižních Čechách.

V dnešní době je cestování vlakem velmi komfortní druh dopravy a platí to i pro jižní Čechy. Díky tomu můžete podniknout náramné pěší výlety či si vybrat přepravu vašeho kola vlakem a tím si dopřát šanci na příjemný cyklovýlet. Dobrou radou je si vše předem naplánovat, abyste nemuseli řešit nepříjemnosti.

Hlavní trasou v jižních Čechách je Jižní expres, který má cestu z Prahy přes Tábor, České Budějovice až do rakouského Lince. Samozřejmě stejnými místy projíždí také opačným směrem. Pokud chcete objevovat krásy jižních Čech, lepší spojení nenajdete. Toto je moderní, rychlé a pohodlné, navíc s řadou užitečných služeb.

Důležitým momentem pro vlakovou dopravu na jihu Čech bylo znovuotevření nádraží v Českých Budějovicích. To zažívalo rekonstrukci téměř čtyři roky a od letošního února je opět v plném provozu. Návštěvníky a cestující potěší nový a příjemný vzhled nádraží, rozšířená nabídka služeb a také sympatické okolí celého objektu.

„Jihočeská železniční síť pochopitelně není pouze o jedné trase, naopak. Turistům je jich k dispozici celá řada a mohou si díky nim užít příjemný výlet bez toho, aniž by se museli proplétat na silnicích nebo stát v dlouhých zácpách automobilů,“ říká Jana Píchová z marketingového oddělení JCCR.

Mezi hlavní vlakové trasy v regionu jistě patří ta mezi Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem. V tomto městě se po pandemii covidu mění struktura turistů a s tím se otevírají i nové možnosti. Rozhodně zajímavé však je objevovat také krumlovské okolí.

Velice oblíbený je také směr z Českých Budějovic do Jindřichova Hradce, Nových Hradů nebo na Lipno nad Vltavou. Tam je možné vydat se do menších vesniček či měst Jihočeského kraje, navštívit památky nebo si užít léto u jezera.

26.07.2024 Bc. David Hocke