Pavilon českobudějovické nemocnice cvičně zachvátil požár, hasiči evakuovali pacienty

Několik desítek hasičů a zaměstnanců Nemocnice České Budějovice, a.s. se ve středu 19. října zapojilo do taktického cvičení složek, jehož námětem byl simulovaný požár v jednom z pokojů pavilonu „O“ – Oddělení následné péče v horním areálu Nemocnice České Budějovice. Součástí zásahu byla evakuace všech osob ze „zasaženého“ objektu.

„Během těchto cvičení prověřujeme jak personál naší nemocnice, tak protipožární prvky budov, únikové schodiště, nouzové výtahy a požární odvětrání. Hlavním cílem cvičení je pak především reálný nácvik evakuace ohrožených pacientů a personálu“, uvedl generální ředitel Nemocnice České Budějovice, a.s. Michal Šnorek.

Cvičení za účasti Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje obsahovalo všechny momenty požáru, včetně jeho nahlášení dohledovou službou, která sídlí v areálu nemocnice, vyslání dvou cisteren a automobilového žebříku ze stanic České Budějovice a Suché Vrbné, evakuaci zaměstnanců a pacientů, likvidaci požáru a také využití výškové techniky pro záchranu jednoho z figurantů.

Záchrana a evakuace osob včetně uhašení požáru a odvětrání zakouřených prostor byla ukončena závěrečným průzkumem zasahujících jednotek za necelou hodinu. Cvičení bude vyhodnoceno.

20.10.2022 Bc. David Hocke