Olympiáda dětí a mládeže začíná v neděli. Jihočechy povede Václav Chalupa

Už v neděli 26. června proběhne na Andrově stadionu v Olomouci slavnostní zahájení Olympiády dětí a mládeže (ODM). Na největší multisportovní akci v Olomouckém kraji se kvalifikovalo 3539 sportovců a sportovkyň ve dvaceti sportech. Jihočeská výprava vyrazí bojovat o medaile v počtu 313 sportovců a 48 trenérů. 

Zahájení bude předcházet konference věnovaná podpoře mládežnického sportu. V pondělí se pak pro účastníky i veřejnost otevře Olympijský dům v Pevnosti poznání. Do Olomouckého kraje přijede mladé talenty podpořit několik desítek úspěšných sportovců a vážených hostů. Poprvé v devatenáctileté historii akce bude většina sportů streamovaná a ČT sport odvysílá 29 hodin přenosů. 
Zahájení ODM s olympioniky, Liborem Boučkem i kapelou Slza.

Slavnostní ceremoniál začne v 18:00 hodin a má plno společných prvků se zahájením olympijských her. 14 krajských výprav přivede 14 úspěšných sportovců v roli vlajkonošů. Nejzkušenějším bude v roli vlajkonoše veslař Václav Chalupa. Na zahajovacím ceremoniálu olympijských her v Atlantě 1996 byl v čele výpravy České republiky, na ODM povede Jihočeský kraj. Po nástupu výprav bude následovat kromě projevů i slib sportovců a rozhodčích. A nebude chybět ani zapálení olympijského ohně. Této role se zhostí stříbrný oštěpař z Tokia Jakub Vadlejch.  Zahájením provede Libor Bouček a o zakončení se postará kapela Slza. „Jsem rád, když vidím mladé lidi sportovat. Těšíme se na tváře všech mladých sportovců a věříme, že jim jejich první olympiádu zpříjemníme,“ řekl zpěvák Petr Lexa. Vstupenky na zahájení jsou už vyprodané, ale celá akce bude streamovaná na Instagramu @odm.gang, Facebooku Olympiáda dětí a mládeže a na webu olympijskytym.cz/tv.

ODM živě: streaming i 29 hodin vysílání ČT sport

Přenosy sportovních klání bude od pondělí do čtvrtka vysílat Česká televize. Vstupy nabídne ze všech dvaceti sportů, živé vysílání poté ze čtrnácti z nich. Celkově z Olympiády dětí a mládeže odvysílá téměř 29 hodin. Většina soutěží bude letos poprvé také streamovaná.  Všechny streamy a vysílání ČT budou na www.olympijskytym.cz/tv. Aktuality hledejte v aplikaci Olympijský tým. 

Držte palce Jihočeské výpravě!
 

24.06.2022 Bc. David Hocke