Odstartoval 18. ročník tradičního novoročního setkání představitelů kraje se starosty jihočeských obcí 

Seznámit starosty s činností kraje v oblastech dotačních programů, zdravotnictví, školství, kultury, cestovního ruchu, hospodaření nebo dopravní obslužnosti. To je hlavní cíl jejich pravidelných novoročních setkávání s vedením kraje v čele s hejtmankou Ivanou Stráskou. 

Letos odstartovalo již tradičně v Metropolu v krajském městě, kde se jej v úterý 28. ledna zúčastnili starostové a starostky z Českobudějovicka a Českokrumlovska. Setkávání budou pokračovat až do 12. února a vedení kraje během nich projedná uvedená témata s představiteli jihočeských obcí ve všech okresech.

Na tato setkání se vždy velice těším a těšívala jsem se i jako starostka. Je to jedinečná možnost vyměnit si vzájemně své zkušenosti, propojit se mezi sebou a prohloubit spolupráci s krajem,“ uvedla hejtmanka Ivana Stráská a během úvodního slova ocenila práci všech, kteří se do náročné veřejné funkce pustili. „Vždy jsem, už jako starostka, tato setkávání uznávala a doufám, že budou stejně přínosná i pro vás,“ dodala hejtmanka. 

Hlavní smysl těchto pravidelných každoročních setkání tkví ve vzájemné výměně zkušeností i podle ředitele krajského úřadu Milana Kučery. „Komunikace mezi představiteli obcí a kraje je důležitá nejen kvůli užitečným informacím o připravovaných akcích, ale hlavně kvůli možnosti konzultací a diskusí o aktuálních problémech, které lidi na obcích nejvíce pálí,“ vysvětlil ředitel Kučera s tím, že starostky a starostové zde mají možnost obracet se na uvolněné radní s požadavky, dotazy a náměty, se kterými se jim krajský úřad bude snažit pomoci.  

Na tomto, již 18. setkání se mimo jiné řešila také problematika nového stavebního zákona, nakládání s odpady, ochrany životního prostředí nebo hrozby sucha. Hejtmanka Stráská zmínila i problém nedostatku praktických a dětských lékařů, se kterým se obce musejí potýkat. Vedení kraje pak seznámilo starosty s výsledky hospodaření kraje, připravovanými investicemi a poslechlo si zkušenosti starostů s dotačními programy, nepromyšlenými developerskými projekty či nadměrnou hlukovou zátěží. 

Rozpis následujících setkání

  • 29. ledna – Soběslav, v Malém sále Kulturního domu města Soběslavi, Jirsíkova 34, Soběslav (starostové z okresu TÁ)
  • 4. února - Jindřichův Hradec, ve velkém sále Kulturního domu Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec (starostové z okresu JH)
  • 5. února - Písek, ve Velkém sále Kulturního domu v Písku, nábřeží 1. máje, č. 1605 (starostové z okresu PÍ)
  • 11. února - Prachatice, v sále Národního domu, Velké náměstí č. 10, Prachatice (starostové z okresu PT)
  • 12. února - Blatná, ve velkém sále Sokolovny, Kalinovo nám. 580, Blatná (starostové z okresu ST)
     
28.01.2020 Bc. David Hocke