Očkování druhou posilovací dávkou

Ministerstvo zdravotnictví vydalo rozhodnutí na základě něhož je možné podávat 2. posilovací dávku proti onemocnění Covid-19 počínaje dnem 18. července 2022. Jedná o očkování bez možnosti předchozí registrace, která bude umožněna až od 15. srpna 2022, kdy ministerstvo zdravotnictví umožní registraci a rezervaci termínu očkování prostřednictvím Centrálního rezervačního systému.

Očkování druhou posilovací dávkou je primárně je určeno pro osoby nad 60 let a dále chronicky nemocné pacienty ve věku 18-59 let. Ostatní osoby starší 18 let, bez zdravotních komplikací, by se měly očkovat až v druhé polovině srpna společně se spuštěním registrace.

Využívejte prosím maximálně možnosti očkování u Vašich praktických lékařů, kteří nejlépe znají Váš zdravotní stav, mají očkovací látku k dispozici (nebo ji mohou objednat) a v rámci poskytování preventivní péče jsou ti, kteří mají očkování primárně provádět. 

Pro očkování v nemocnicích založených Jihočeským krajem je nutno sledovat webové stránky nemocnic, kde bude zveřejněna informace, kde a kdy bude očkování probíhat. Jelikož zájem o očkování je minimální bude očkování bez registrace prováděno v rámci ambulancí nemocnic pouze v omezeném režimu. V případě, že se zájem ze strany občanů bude zvyšovat, jsme operativně připraveni provozní dobu navýšit.
 

18.07.2022 Bc. David Hocke