OČKO v Táboře najdete od středy 19. května ve Sportovní hale Kvapilova

Táborské vysokokapacitní očkovací centrum OČKO, které od letošního února fungovalo na zimním stadionu v Táboře, změnilo od středy 19. května své působiště. Nově je OČKO Tábor ve Sportovní hale, Kvapilova ulice 2419, hned vedle plaveckého bazénu u v. n. Jordán. 

Sportovní hala Kvapilova umožní bezbariérový vstup, ale parkování nebude přímo „na prahu“. Před halou je parkoviště pro necelou dvacítku aut. Apelujeme proto na občany z Tábora a okolí, kteří se jdou nechat očkovat, aby k dopravě do nového táborského OČKA využili hromadnou dopravu, nebo přišli pěšky. Těm, kteří přesto přijedou autem doporučujeme využít parkování u plaveckého bazénu. 

Sportovní hala patří městu Tábora a nahradila zimní stadion, kde se bude připravovat led. Město Tábor se podílí na chodu OČKA. Strážnice a strážníci Městské policie také řídí dopravu na přilehlém parkovišti i na parkovišti, která vzniklo za jednou z fotbalových branek přilehlého stadionu FC MAS Táborsko.

Situaci v přestěhovaném očkovacím centru si první den provozu prohlédl starosta Tábora Štěpán Pavlík. „Prosíme veřejnost, která přijíždí autem, aby respektovala pokyny městské policie. Parkovací možnosti u haly nejsou tak široké jako u zimního stadionu. Uvítali bychom, kdyby zejména mladší ročníky mohly na očkování přicházet pěšky, na kole nebo autobusem MHD, který staví na nedalekém Píseckém rozcestí,“ uvedl Štěpán Pavlík.

Vnitřní organizace očkování je stejná jako na zimním stadionu. OČKO by mělo ve sportovní hale zůstat podle smlouvy nejdéle do konce srpna. 

Sportovní hala Kvapilova  - Mapy.cz

19.05.2021 Bc. David Hocke