Nové školní bagry pro strojníky

Žáci učebního oboru Strojník silničních strojů mají nové kompaktní rypadlo a smykový nakladač značky Bobcat. Střední škola Vimperk, kterou zřizuje Jihočeský kraj, je pořídila z prostředků Evropské unie získaných v rámci dotačního programu IROP. Nově pořízená technika umožní žákům rozšířit dovednosti a praktické zkušenosti s řízením a prací v různých terénech a s rozličnými materiály. 

Škola vyučuje obor Strojník silničních strojů jako jediná v Jihočeském kraji. A díky aktivní spolupráci se společností Swietelsky nabízí žákům jedinečnou možnost získat znalosti v oboru, který je v současné době velmi žádaný nejen při budování dopravní infrastruktury, ale také ve stavebnictví, kde velmi citelně chybí řidiči stavební techniky. 

Firma Swietelsky poskytuje strojní vybavení určené k demontáži, na němž se žáci oboru učí postupy jak stroje správně servisovat, opravit v případě náhlé poruchy a zároveň pochopí celkovou funkcionalitu jednotlivých komponent.

Tento atraktivní obor nabízí řadu výhod nejen po úspěšném zakončení studia, ale již v jeho průběhu. Hlavními benefity jsou zejména svářečské kurzy a řidičské oprávnění skupiny B a C.

16.01.2019 Bc. David Hocke