Náměstkyně hejtmana Kozlová pogratulovala seniorům ke 2. místu na sportovních hrách. Dostala od nich triko s podpisy

Gratuluji vám k dosaženému výsledku a děkuji za vzornou reprezentaci kraje. Náměstkyně hejtmana pro sociální oblast Lucie Kozlová to uvedla během setkání s jihočeskými seniory, kteří v polovině července obsadili druhé místo na Mezinárodních sportovních hrách seniorů v Mostě. Ze společného setkání, které se uskutečnilo ve čtvrtek 29. září, si odnesla tričko s jejich podpisy a věnovala jim batohy na sportovní náčiní.

„Úspěchu našich seniorů si velice cením. Je vidět, že pro nás mohou být výbornou inspirací, co se týká sportovních aktivit,“ řekla Kozlová s tím, že kraj sportování jihočeských seniorů pravidelně podporuje a podporovat jej bude i v budoucnu. „Svým nasazením i výsledky mohou být naši senioři příkladem pro mladou generaci,“ dodala náměstkyně hejtmana.

Jiří Nevyjel, jeden z úspěšného stříbrného týmu, pak připomněl, že jihočeští senioři změřili v Mostě své síly s dalšími 17 týmy. A nestačili pouze na výběr Ostravy. „Soutěžilo se celkem v deseti disciplínách. Konkrétně šlo o bollo-ball, hod šipkami do terče, hod basketbalovým míčem do koše, střelbu na florbalovou branku, chůzi na 800 metrů s holemi, hod kriketovým míčkem na cíl, disc golf, snack golf, pétanque a lukostřelbu,“ uzavřel Nevyjel.

29.09.2022 Bc. David Hocke