Náměstek Hroch: Mimořádný koncert Balada pro Ukrajinu se nesl v úžasné atmosféře. Všem návštěvníkům i účinkujícím za to děkujeme

Děkujeme všem účastníkům mimořádného koncertu Jihočeské filharmonie s názvem Balada pro Ukrajinu, který se konal v úterý 8. března na českobudějovickém výstavišti. Nejen za finanční příspěvky, ale také za mimořádnou atmosféru, kterou dokázali během slavnostního večera vytvořit. Výtěžek z dobrovolného vstupného ve výši 200 tisíc korun poputuje prostřednictvím Diecézní charity České Budějovice na podporu Ukrajinců, kteří z válkou zasažené vlasti uprchli do jižních Čech. Uvedl to náměstek hejtmana pro kulturu Pavel Hroch. 

Podle náměstka Hrocha si úspěšnou verzi známého muzikálu Balada pro banditu nenechalo ujít okolo šesti set návštěvníků. „Opravdu děkujeme všem, kteří na koncert přišli a přispěli tak na dobrou věc,“ zdůraznil Hroch, který nepochybuje, že všichni přítomní strávili nezapomenutelný večer. „Účinkující, v čele se sólisty, kterými byli Eva Vrbková, Igor Orozovič, Gabriela Vermelho a Dalibor Buš, podali pod vedením dirigenta Vojtěcha Spurného skvělé výkony a právem si zasloužili bouřlivý potlesk publika,“ popsal náměstek pro kulturu. 

Koncert Balada pro Ukrajinu pořádala Jihočeská filharmonie a Jihočeský kraj ve spolupráci s Výstavištěm České Budějovice. Inspirací úspěšného představení je známá inscenace hry brněnského Divadla Husa na provázku s názvem Balada pro banditu v režii Vladimíra Morávka. Ta Jihočeskou filharmonii natolik uhranula, že autory, režiséra a protagonisty požádala o souhlas s úpravou hudební složky této hry. Všichni nadšeně souhlasili, aranží se ujal Tomáš Ille, dirigentem byl osvědčený Vojtěch Spurný a výsledek této spolupráce bez nadsázky vyšel. 
 

10.03.2022 Bc. David Hocke