Mobilní tým pojede očkovat do Vodňan

Mobilní očkovací tým Nemocnice Strakonice, a.s., bude ve čtvrtek 2. září očkovat ve Vodňanech.  Do Polikliniky Vodňany mohou od 15 do 17 hodin přijít zájemci o vakcínu proti nemoci covid-19.  Předchozí registrace na očkování není nutná. Podmínkou je věk minimálně 16 let a české zdravotní pojištění. S sebou zájemci potřebují kartičku zdravotní pojišťovny a občanský průkaz. Mobilní očkovací tým najdou v  přízemí vodňanské polikliniky v prostoru odborných ambulancí, které v poliklinice provozuje Nemocnice Strakonice. 

Příchozí si budou moct zvolit mezi vakcínami dvou výrobců - vakcínou Comirnaty od firmy Pfizer/BionTech a vakcínou Janssen od firmy Johnson & Johnson. „Vakcína Janssen je jednodávková, to znamená, že není nutné přeočkování. Určená je pro osoby starší 18 let.  U vakcíny Pfizer je nutné aplikovat dvě dávky. Na přeočkování druhou dávkou budou zájemci o tuto vakcínu objednáni po 21 dnech do strakonického očkovacího centra,“ vysvětluje náměstek pro řízení kvality péče strakonické nemocnice MUDr. Michal Pelíšek. Osoby s ukončeným očkováním obdrží certifikát o očkování.

Mobilní očkovací tým už si očkování v terénu vyzkoušel v průběhu srpna. Tehdy očkoval ve společenském sále v Bezdědovicích a na radnici v Sedlici a v Blatné. Celkem při těchto výjezdech naočkoval okolo 200 osob. „Osvědčilo se nám to. Přicházeli lidé všech věkových kategorií. Do Sedlice a Blatné přijeli i z okolních obcí. Pochvalovali si, že nemuseli za očkováním daleko.“ dodává doktor Pelíšek, který věří, že i do Vodňan zájemci o očkování dorazí. O termínu výjezdu mobilního očkovacího týmu do Vodňan byli dopisem informováni i starostové okolních obcí. Především těch, ve kterých je nízká proočkovanost obyvatel. 
 

30.08.2021 Bc. David Hocke