Mladí Jihočeši vezou z ODM sedm medailí

Od 22. do 26. ledna se města Hradec Králové, Špindlerův Mlýn, Vrchlabí, Nová Paka a Trutnov proměnila v olympijská střediska, která přivítala 1151 mladých talentů. Mezi nimi bylo 86 Jihočechů, kteří přivezli dvě zlaté, jednu stříbrnou a čtyři bronzové medaile. Na 20. Olympiádě dětí a mládeže tak Jihočeský kraj skončil na celkovém 8. místě.

Zlatou získaly Karolína Hrůšová (snowboardcross) a Emma Mánková (běh na lyžích). Stříbrnou medaili si odnáší starší dívky za štafetu 3x1 km + 3x1 km klasickou technikou. Bronzoví skončili krasobruslař Daniel Čejka, šachistka Beáta Havelková, snowboardistka Karolína Hrůšová za paralelní obří slalom a Emma Mánková za běh na lyžích 4 km klasicky. Kompletní výsledky naleznete zde.

Sportoviště i Olympijský dům každý den navštěvovali kromě veřejnosti rovněž školy a desítky úspěšných sportovců. Mezi nimi nechyběla ambasadorka Eva Adamczyková, biatlonista Ondřej Moravec, alpská lyžařka Martina Dubovská, snowboardista Jakub Hroneš, skikrosař Tomáš Kraus, hokejisté Václav Varaďa, Patrik Eliáš, Matouš Menšík a další.

Olympiádu dětí a mládeže si nenechaly ujít ani kamery České televize. Akci od pondělí do čtvrtka živě přenášel kanál ČT sport i platforma ČT sport+, která poskytla moderovaný proud ze sportovišť i celé přenosy vybraných závodů. Většina sportů rovněž nabídla streaming svých disciplín. Celkově bylo na odvysíláno 33 přenosů, což činí 167 hodin streamů. Diváci při jejich sledování strávili více než 6000 hodin.
 

27.01.2023 Bc. David Hocke