Místní akční skupina Sdružení Růže podpořila talentované děti

Přes dvě stě padesát osob se sešlo na slavnostním večeru v Kulturním domě v Trhových Svinech u příležitosti 4. ročníku „Talentu v MAS“ – akcí spojenou s představením a oceňováním talentovaných dětí v regionu. Místní akční skupina Sdružení Růže (dále MAS SR) zde za účasti náměstka hejtmana Jihočeského kraje Pavla Hrocha ocenila mimořádné výsledky na úrovni krajské, národní i mezinárodní, získané v oblasti humanitní, technické, sportovní, umělecké a přírodovědné.

40 jednotlivců a 10 kolektivů obdrželo jako poděkování za svou práci, dlouholeté úsilí i reprezentaci regionu pamětní plaketu, diplom, marcipánovou i finanční odměnu. Dětem, ale i jejich rodičům, trenérům a učitelům přímo z podia poděkovali starosta Trhových Svin David Štojdl, předseda MAS SR Michal Jarolímek a náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro venkov, zemědělství a památky Pavel Hroch: „Je pro mě ctí, že mohu být součástí této akce a ocenit talentované lidi z našeho regionu. Je důležité, aby byli talentovaní jednotlivci a kolektivy podporováni, a aby měli možnost dále se rozvíjet. Tuto akci vřele podporuji a těším se na další podobné iniciativy."

hg

Mimořádnými výkony se v jednotlivcích za nominaci ve třech oblastech pochlubil Matouš Veselý z Todně a kategorii sportovních kolektivů zcela ovládli Žraloci Ledenice - oceněny byly hned čtyři jejich týmy! „Je důležité, aby se mládež věnovala sportu. Rozvíjí to smysl pro povinnost i spolupráci a hlavně vznikají kamarádství, která přetrvávají většinou i do dospělosti.“ - uvedl softballový trenér Lukáš Míka, který již řadu let trénuje a vychovává Ledenické Žraloky a společně se syny Albertem a Hynkem přiváží řadu ocenění z nejrůznějších turnajů.

Akce „Talent v MAS“, která má za cíl představovat široké veřejnosti talentované a úspěšné jednotlivce i kolektivy a podpořit jejich motivaci a další rozvoj bude mít své pokračování i v roce 2024. „Jsem hrdá, že žiji v regionu, kde je spousta šikovných, talentovaných a pilných dětí, a hlavně obětavých rodičů, trenérů a dalších, kteří jsou ochotní se dětem věnovat a jejich talent v nich rozvíjet.“  - uzavřela slavnostní večer manažerka MAS Magdalena Chytrová.

Více informací: http://mas.sdruzeniruze.cz

10.03.2023 Bc. David Hocke