Mattoni České Budějovice Running Festival 2024 se blíží. Kromě půlmaratonu nově nabízí i závod na 5 km

Série závodů RunCzech zavítá do Jihočeského kraje. Už v sobotu 1. června se koná Mattoni České Budějovice Running Festival 2024. Jak už název napovídá, dostal nový háv. Jeho součástí je jak tradiční Mattoni 1/2Maraton České Budějovice, tak i nově Závod na 5 km. Krajské město tak čeká celodenní sportovní a zábavní festival.

Kromě tradičního Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice, který je oceněn známkou World Athletics Label Road Race, se premiérové poběží také Závod na 5 kilometrů. Nové pojetí akce by mělo přivést ještě více zábavy a nových možností pro závodníky.

Mattoni České Budějovice Running Festival přináší kromě nadšených sportovců také miliony do regionu, ekonomický přínos závodu je až 35 milionů korun. Letos by částka mohla ještě narůst. S běžci navíc přijíždějí do jižních Čech celé rodiny nebo jejich doprovody, mnoho z nich také využívá místní ubytovací zařízení. „V naší strategii pro obnovu cestovního ruchu po covidu jsme se zaměřili na to, aby lidé naším krajem pouze neprojížděli, ale aby se v něm zdrželi více dní. Závody RunCzech jsou pro to ideální. Lidé sem přijedou, užijí si běh, zajdou na pivo do Masných krámů nebo kamkoliv jinam, nějakou dobu se tady zdrží a tím podpoří místní ekonomiku. S tím nám půlmaraton hodně pomáhá a do té strategie skvěle zapadá. Díky za to,“ pozitivně hodnotil František Talíř, 1. náměstek hejtmana Jihočeského kraje.

Do Mattoni České Budějovice Running Festivalu se významně zapojuje také Jihočeská univerzita. „S RunCzech spolupracujeme opravdu úzce. Naši studenti jsou součástí půlmaratonu v řadách zdravotníků, masérů a zároveň jsme součástí závodu v kategorii Běh o pohár rektora. Závod poběží i naše štafeta s účastí prorektora a kvestora, také studenti z našeho nového spolku Push Run pro začínající běžce,“ oznámil rektor Jihočeské univerzity Pavel Kozák.

Součástí sobotního programu bude také 2Run, tedy štafetový běh, při kterém si dva závodníci rozdělí trasu na 10+11 km. Pro rodiny s dětmi je připraven závod dm rodinná míle a pro nejmenší závodníky dm bambini run. A co může být na Den dětí lepšího, než pohyb na čerstvém vzduchu a spousta hezkých společných zážitků. Závodníky budou na trati podporovat tisíce fanoušků a také hudebníci v rámci Mattoni Music Festival.

Zájemci o závody se mohou přihlásit na stránkách www.runczech.com. Running EXPO je pro běžce připraveno v budově IGY centrum.

29.05.2024 Bc. David Hocke