Malí pacienti v táborské nemocnici dostanou nové oddělení za 77 milionů

Celkem 42 lůžek pro malé pacienty včetně jejich případného doprovodu. Takovou kapacitu bude mít nové dětské oddělení v Nemocnici Tábor. Jeho součástí jsou tři ambulance, kde zároveň půjde vyhledat i lékařskou první pomoc. Provoz tu zahájí během března. Při slavnostním otevření tohoto oddělení ve čtvrtek 21. února to řekl ředitel nemocnice Ivo Houška.

Stavba nového pavilonu trvala podle Houšky devět měsíců a vyžádala si náklady 77 milionů korun. „Jednadvacet milionů jsme uhradili ze svých zdrojů a 56 miliony nám přispěl zakladatel nemocnice – Jihočeský kraj,“ upřesnil ředitel.

Ročně tu hospitalizují či ambulantně ošetří 13 600 dětí

Hejtmanka Ivana Stráská vidí jednu z hlavních výhod nového oddělení v tom, že se nachází v blízkosti operačních sálů a děti na ně už nebude nutné vozit přes celý areál, jak tomu bylo dosud. „Těší mě, že nemocnice logicky přesouvá jednotlivá oddělení a v uvolněných prostorách zároveň vytváří volné místo, například pro novou psychiatrii či plánované změny týkající se léčebny pro dlouhodobě nemocné,“ uvedla hejtmanka.  

Na dětském oddělení v táborské nemocnici je ročně hospitalizováno zhruba 4 200 pacientů a dalších zhruba 9 400 jich tu ošetří ambulantně.

 

22.02.2019 Bc. David Hocke