Madeta a GW Jihotrans darovaly českobudějovické nemocnici dva sanitní vozy

Významné Jihočeské společnosti podpořily krajskou nemocnici. Generální ředitelé společností Madeta, a.s. Milan Teplý a GW Jihotrans, a.s. Robert Krigar předali v pondělí 6. září Nemocnici České Budějovice, a.s. dva sanitní vozy Renault Master.

„Sponzorský dar v této podobě jsme českobudějovické nemocnici poskytli rádi. Zaslouží si to ona i pacienti. Zdravotníky je potřeba sponzorovat, všichni víme, jak jsou pro nás důležití, a velmi si jich vážíme. Věřím, že nová sanitka bude sloužit dobře a dlouho. Všem bych ale přesto moc přál, aby ji nikdy nepotřebovali,“ sdělil generální ředitel Madeta, a.s. Milan Teplý.

„Chtěli jsme naším darem vyjádřit českobudějovické nemocnici dík za její péči během pandemie COVID-19. Naše společnost zaměstnává v jižních Čechách přes 1000 zaměstnanců, z nichž určitě desítky z nich v minulých měsících potřebovali zdravotní péči. Pokud to ekonomická situace dovolí, rádi bychom my i Madeta, a.s. naši krajskou nemocnici i nadále podporovali,“ uvedl generální ředitel GW Jihotrans, a.s Robert Krigar.

V roce 2020 bylo sanitními vozy v rámci Nemocnice České Budějovice, a.s. realizováno celkem 11 935 převozů. Mimo nemocnici pak 689. Nejdále se sanity krajské nemocnice vypravily do Itálie, Polska a Slovenska.

Darů od dvou z nejvýznamnějších jihočeských podniků si moc vážíme a děkujeme za ně. Vnímáme je jako symbolické ocenění práce všech našich zaměstnanců a podporu nemocnice. Dva špičkové sanitní vozy nahradí naše dosluhující patnáct let staré sanity Mercedes-Benz,“ uzavírá generální ředitel Nemocnice České Budějovice, a.s. Michal Šnorek.

06.09.2021 Bc. David Hocke