Letošní Travelcon se odehraje i přeshraničně

Ve čtvrtek 21. dubna odstartuje již šestý ročník odborné konference cestovního ruchu Travelcon, kterou pořádá Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR). Konference se uskuteční ve dnech 21. a 22. dubna ve dvou sálech multikina CineStar v obchodním centru IGY v Českých Budějovicích, po dvou on-line ročnících opět prezenčně.

Program poběží paralelně ve dvou sálech, z nichž jeden bude kompletně zaměřen na oblast kulturních a kreativních průmyslů v synergii s cestovním ruchem. Dění v tomto sálu se odehraje v rámci přeshraničního projektu „Kultura mezi Dunajem a Vltavou – konference“, podpořeného z Fondu malých projektů Rakousko-Česká republika, a JCCR jej připravuje společně s partnerskou organizací Linz Tourismus. Významným hostem konference bude ředitel Linz Tourismu Georg Steiner, který odpoví na otázku, co přinesl Linci titul Evropského hlavního město kultury – tedy titul, o který se na rok 2028 uchází i město České Budějovice. Účast přislíbili také organizátoři budějovické kandidatury. Záštitu nad „česko-rakouským“ sálem převzal 1. náměstek hejtmana Jihočeského kraje František Talíř.

Konference tradičně přinese i inspiraci v podobě zajímavých a úspěšných přeshraničních projektů,  příklady rekonstrukce památek, nově vzniklé muzejní expozice nebo i zajímavé kulturní akce.  „Chceme, aby Travelcon neustrnul na teoretické rovině, ale aby byl přínosný i pro diváky, kteří reálně pracují a podnikají v oblasti kulturních a kreativních průmyslů,“ zdůraznil ředitel JCCR Petr Soukup.
Program konference je simultánně tlumočen do německého jazyka.

Registrovat na konferenci je možné na webových stránkách Travelconu https://www.travelcon.cz/vstupenky

14.04.2022 Bc. David Hocke