Kytarový soubor ZUŠ Český Krumlov se stal laureátem soutěže CONCERTO BOHEMIA

Skvělá zpráva přišla do krumlovské ZUŠky v minulém týdnu, kdy v Praze zasedala porota národní soutěže orchestrů a souborů mladých interpretů Concerto Bohemia složená z předních českých hudebníků a dirigentů. Posuzovala anonymně zaslané soutěžní  nahrávky souborů z České republiky a vybrala ty nejkvalitnější, kteří se stali laureáty letošní soutěže. Titul laureáta ve II. kategorii získal  Kytarový soubor ZUŠ Český Krumlov vedený magistrou Klárou Ferenczi. Pro  Annu Lepschy, Tadeáše Šindeláře, Davida Kehma, Petra Lepschy, Františka Fošuma, Annu Cábovou, Davida Štěpána, Adama Březinu, Petru Schinkovou, Alenu Patčovou (kytary), Martina Vyroubala (perkuse) a Honzíka Ferencziho (cabasa) však práce na skladbách a těšení se z úspěchu ještě nekončí.   

Vyvrcholením soutěže bude Slavnostní koncert vítězů 24. dubna 2020 v Praze na Žofíně, kde laureáti naživo prokáží svou kvalitu. Koncert bude vysílán přímým přenosem na stanici Vltava a přímým videopřenosem. 

Kytarový soubor  ZUŠ vznikl v roce 2013, má za sebou mnohá vystoupení  na Krumlovsku, ve Slovinsku a v loňském roce vyhrál svou první velkou celostátní soutěž v Hradci Králové - Hradecké Guitarreando. Mimo klasické kytary využívá kytary sopránové a basové a hru doplňuje různými perkusovými nástroji. Repertoár souboru tvoří skladby klasických až současných autorů.


Pedagožka Klára Ferenczi vystudovala Hochschule für Musik und darstellende Kunst ve Vídni . Pravidelně navštěvuje metodické kytarové kurzy u předních českých pedagogů Rostislava Coufala a Vladimíra Novotného, spoluorganizuje mezinárodní Kytarový festival v Trhových Svinech,  aktivně vystupuje jako členka komorního dua Duodam. 
 

 
 

02.03.2020 Bc. David Hocke