Krajská kola určila 50 finalistů Ekonomické olympiády. Jsou mezi nimi tři Jihočeši

Sedmý ročník Ekonomické olympiády zná výsledky krajských kol. O 50 míst pro červnové finále se v nich utkalo přes 900 postupujících. Za Jihočeský kraj jsou ve finálové padesátce 3 studenti.

Z více než třiceti tisíc účastníků Ekonomické olympiády zůstalo už jen 50 nejlepších. Vzešli z krajských kol, jichž se mezi 20. lednem a 9.únorem zúčastnilo celkem 913 studentů z 383 středních škol po celé České republice. Studenti vyplňovali speciální test složený z pěti uzavřených otázek typu ABCDE a tří otevřených otázek.

Nejvíce postupujících do finále letos získala Praha (10). Jihočeský kraj má 3 finalisty (Gymnázium Prachatice, Gymnázium Dačice a Gymnázium J. V. Jirsíka v Českých Budějovicích).

Celorepublikové finále 7. ročníku Ekonomické olympiády se uskuteční v Praze jako dvoudenní akce v termínu 19. až 20. června 2023. Všech padesát finalistů se v rámci soutěžního programu nejprve zúčastní písemného testování. Deset nejlepších pak postoupí k ústní zkoušce, jež rozhodne o konečném pořadí. Studenti na prvních pěti příčkách budou Českou republiku reprezentovat na mezinárodním finále. To se letos na podzim uskuteční Bratislavě.


Co je Ekonomická olympiáda
Ekonomická olympiáda (EO) je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB). Ekonomická olympiáda je největší soutěží v ekonomii a financích v ČR a na Slovensku.
 

10.03.2023 Bc. David Hocke