Kolik varování ještě potřebuješ?

Krajský úřad Jihočeského kraje spolu s Krajským ředitelstvím policie Jihočeského kraje odstartoval dopravně preventivní kampaň, která má za cíl snížit dopravní nehodovost v našem kraji. 

V loňském roce zemřelo na našich silnicích 59 lidí, v letošním roce už si dopravní nehody vyžádaly dalších 7 životů, a proto se ptáme, „Kolik varování ještě potřebuješ?“ Pod tímto názvem se také kampaň představuje. Její součástí jsou 4 díly pořadu Maják, který vysílá Jihočeská televize. 

Jednotlivé díly jsou tematicky zaměřeny na nejčastější příčiny dopravních nehod. Prim hraje rychlost, nevěnování se řízení, nesprávné předjíždění a také nesprávný způsob jízdy. Přesně v tomto sledu budou jednotlivé díly odvysílány. V tomto týdnu jste již mohly shlédnout první díl, který se věnoval nebezpečné rychlosti a také rozhovor pana ředitele jihočeské policie plk. Luďka Procházky a paní hejtmanky Ivany Stráské na dané téma. V následujících měsících, do června letošního roku, budou postupně prezentována další, výše uvedená témata. 

Policisté nemohou být všude, je tedy na nás, abychom si uvědomili, že silniční pravidla a předpisy mají svá opodstatnění a je třeba je dodržovat. 

Dopravně bezpečnostní akce a opatření nejsou „bičem na obyčejné lidi“, jak se mohli policisté dočíst v různých debatách pod reportážemi zveřejněnými na sociálních sítích. Obyčejný člověk, který dodržuje silniční zákon a jezdí jak má, se totiž s policisty do křížku nemá šanci dostat. 

Než usednete za volant, zamyslete se, zda má cenu spěchat, nebezpečně předjíždět, věnovat se psaní sms zpráv či hovorům, není pro nás všechny bezpečnější na jakékoliv riskantní chování zapomenout, věnovat se řízení a bezpečně dojet do cíle? 

Denně vídáme v médiích desítky záběrů z tragických dopravních nehod, slýcháme o tragických osudech lidí v naší blízkosti……přemýšlejte, než usednete za volant, ať se s dotazem „Kolik varování ještě potřebuješ?“ setkáte pouze v souvislosti s preventivní kampaní, nikoliv po dopravní nehodě.

28.03.2019 Bc. David Hocke