Kdo a kolik dostal z dotací Jihočeského kraje? Informace naleznete v nové aplikaci

Jihočeský kraj udělal další krok směrem ke své transparentnosti. V nové aplikaci, kterou najdete na krajském webu, je možné dohledat jaké smlouvy a na kolik peněz jednotliví žadatelé uzavřeli s Jihočeským krajem v rámci jeho dotační politiky.

Na tuhle myšlenku mě přivedl jeden z příspěvků na našich facebookových stránkách, který se ptal, jak a kde je možné si ověřit, kolik peněz a komu Jihočeský kraj na dotacích dává. Proto jsme vytvořili tuto aplikaci, kde si informace o dotacích každý může jednoduše ověřit. Stejně tak, jako nás mohou Jihočeši kontrolovat při realizaci dopravních staveb, tak považuji za nutné a žádoucí, aby stejná kontrola mohla být možná i pro naše dotační tituly,“ řekl hejtman jihočeského kraje Martin Kuba.

Aplikace ukáže po zadání identifikačního čísla, nebo u fyzických osob jména subjektu, všechny uzavřené smlouvy s Jihočeským krajem zpětně až do roku 2017. Je tedy možné u konkrétního žadatele zjistit rok, částku, číslo smlouvy a její název i popis dotačního titulu.

Smlouvy uzavřené v rámci dotační politiky kraje - aplikace

05.01.2022 Bc. David Hocke