JihoCzech 2024: Soutěž podnikatelských nápadů přijímá přihlášky

JihoCzech, prestižní soutěž pro začínající podnikatele a startupy z Jihočeského kraje, zahájila přijímání soutěžních nápadů. Zájemci mohou své projekty přihlásit do 15. září 2024 na stránkách www.jihoczech.cz

Soutěž JihoCzech, kterou pořádá Jihočeský vědeckotechnický park (JVTP) s podporou Jihočeského kraje, se koná již posedmé. Během předchozích ročníků prošlo soutěží téměř stovka projektů a celkem 18 oceněných získalo podporu v řádu statisíců korun.

Projektová manažerka soutěže Lenka Chrobočková uvedla: „JihoCzech nabízí unikátní příležitost pro všechny přeměnit své nápady v reálné podnikatelské projekty. Díky podpoře JVTP a našich partnerů můžeme soutěžícím nabídnout nejen finanční pomoc, ale také odborné mentorování a širokou síť kontaktů.“

Ředitel JVTP František Mlčák dodal: „Podpora začínajících podnikatelů je klíčová pro ekonomický růst a inovace v našem regionu. Jsme hrdí, že můžeme tuto soutěž organizovat již posedmé a pomáhat jihočeským talentům realizovat jejich nápady.

Náměstkyně Jihočeského kraje Lucie Kozlová k tomu dodává: „Podpora soutěže JihoCzech je příkladem, jak může Jihočeský kraj aktivně přispívat k rozvoji inovací a podnikatelského prostředí. Tato soutěž je důležitým nástrojem, jak motivovat talentované lidi a poskytnout jim platformu pro realizaci jejich nápadů. Jsem přesvědčena, že podpora startupů je klíčová pro udržitelný rozvoj našeho regionu a posílení jeho konkurenceschopnosti.“

Soutěžící mají šanci získat finanční odměny, odborné poradenství, kancelářské prostory a mediální propagaci. Vítězové budou mít možnost prezentovat své projekty před investory a dalšími klíčovými hráči v oboru při finálovém večeru.

O JihoCzech:

JihoCzech je soutěž zaměřená na podporu podnikatelských nápadů v Jihočeském kraji. Jejím cílem je podpořit růst a rozvoj začínajících podnikatelů prostřednictvím finanční pomoci, mentorských programů a networkingových příležitostí.

28.06.2024 Bc. David Hocke