Jihočeský kraj vydal publikaci Po stopách rodu Eggenbergů

Slavné šlechtické rody Jihočeského kraje „Po stopách rodu Eggenbergů“. To je název nové publikace, kterou vydal Jihočeský kraj. Slavnostní křest se uskutečnil ve středu 7. června v prostorách obřadní síně Bozkovského domu v Prachaticích. 

„Historie, stejně jako současnost Jihočeského kraje, je neodmyslitelně spjata se šlechtickými rody a donátory, kteří zde působili. Vybudovali svá panství, spravovali je s péčí řádných hospodářů a svou pílí vytvořili hodnoty, jež přetrvaly staletí. Jsou to naše kořeny a historie, ze které jsme všichni vzešli a na které můžeme být právem pyšní. Chci moc poděkovat autorce Blance Rozkošné, že díky jejímu nadšení pro historii mohla tato publikace vzniknout. A věřím, že se bude čtenářům určitě líbit stejně, jako její předešlá díla z této edice, věnované rodu Buquoyů a pánů z Hradce,“ uvedl náměstek hejtmana pro kulturu Pavel Hroch. Upřesnil zároveň, že publikace o rodu Buquoyů vyšla v srpnu 2020, pánům z Hradce se pak věnovala publikace z dubna roku 2022.

 

 

Publikace „Po stopách rodu Eggenbergů“ vyšla, stejně tako ty předešlé, nákladem dva tisíce kusů. Momentálně je pro příznivce historie k dispozici zdarma například v infocentrech v Prachaticích, Netolicích, Vimperku, Českém Krumlově, Táboru a Písku.

ew

 

14.06.2023 Bc. David Hocke