Jihočeský kraj spolupořádá už druhý ročník konference (K)rok rodiny

Rodina je základ společnosti. Jak hluboká je tato pravda, ukazuje už druhým rokem konference (K)rok rodiny, kterou spolupořádá Jihočeský kraj. Jejím cílem je nejen symbolicky vzdát hold všem, kdo rodinu tvoří, neustále na ní pracují a pomáhají vychovat nové občany. Snaží se také pojmenovávat negativní jevy, které mohou existenci tohoto nejmenšího, ale zároveň nejdůležitějšího článku naší společnosti nabourávat. Nejen pojmenovávat, ale také během společné diskuse hledat řešení problémů, které jednotlivé členy trápí. 

Diskuse bude věnována maminkám na mateřské, které cítí sociální odloučení, stejně tak, jako rodičům starších dětí, kteří řeší, jak své dítě co nejlépe vychovat. Dotkne se i problematiky partnerských vztahů a negativního vlivu sociálních sítí,“ nastínila hejtmanka Ivana Stráská, která akci zaštítila. „Závěr konference pak bude věnován starším členům rodiny, jejich roli v rodině a boření mýtů o pobytových zařízeních pro seniory,“ dodala hejtmanka, podle níž je život v láskyplné, pečující rodině, která je otevřená vzájemné diskusi, darem, který nám pomáhá obstát v celé dnešní společnosti. 

Akce (K)rok rodiny pořádají už druhým rokem Jihočeský kraj, Síť pro rodinu, z.s. a Ministerstvo práce a sociálních věcí. Záštitu nad konferencí převzala hejtmanka Ivana Stráská a Rada města České Budějovice, patronkou pak je herečka Jihočeského divadla Dana Špilauer Verzichová. 
 

01.10.2019 Bc. David Hocke