Jihočeský kraj obsadil v anketě „Kraj mého srdce 2018“ báječné druhé místo

Známe výsledky ankety Kraj mého srdce 2018. Jihočeský kraj obsadil skvělé druhé místo. Pořadatelem ankety je tradičně redakce KAM po Česku, ve spolupráci s veletržní správou ABF EXPO PRAHA a pod záštitou Asociace krajů České republiky. Cílem ankety je zmapovat a meziročně porovnat vývoj oblíbenosti krajů z pohledu návštěvníků, kde chtějí trávit svůj volný čas. Anketa probíhala již tradičně od listopadu 2018 do 31. ledna 2019 v deseti katego¬riích. Celkem se ankety zúčastnilo 17 238 osob, z toho 11 123 jako hlasující. 

Díky změně v hlasování, kdy bylo možné v každé kategorii odstupňovat hlasujícím pomyslné pořadí krajů, které preferuje – zlato (3 body), stříbro (2 body) a bronz (1 bod), došlo k výraznému posunu ve zpřesnění konečných výsledků. Potvrdila se tradičně menší míra povědomí hlasujících o geografickém umístění volnočasové destinace a její správné přiřazení danému kraji. 

Těžko věřit tomu, že by Šumavu nebo Labské soutěsky hlasující navštěvovali tak sporadicky. Navzdory oficiálním statistikám, které návštěvnost krajů definují na základě tradičních, nikoli však zcela přesných ukazatelů, v anketě uspěly kraje oficiální statistikou opomíjené. Na straně druhé se projevila zvýšená míra patriotismu hlasujících. 

Absolutním vítězem ankety Kraj mého srdce 2018 se stal kraj Jihomoravský. Kraj Jihočeský obsadil v anketě druhé místo, třetí místo patří kraji Libereckému.

Kraj mého srdce 2018 - absolutní pořadí

 

Oficiální vyhlášení výsledků VII. ročníku ankety Kraj mého srdce za rok 2018 a předání cen vítězným krajům proběhne 21. února 2018 ve 14 hodin na hlavním pódiu v pravém křídle Průmyslového paláce Výstaviště Praha v první den 28. ročníku mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World 20.

Podrobné informace naleznete na webových stránkách ankety.

13.02.2019 Bc. David Hocke