Jihočeské nápady dostanou dva dny skvělých rad a podpory

Automatický obchod s potravinami, re-use centrum v menší obci, kořenový koberec nebo psychosomatická podpora starostů pro udržení dostatku energie při jejich náročné práci. To je jen zlomek z nápadů, které prošly během letních měsíců akceleračním procesem a jsou připraveny shánět finanční podporu a partnerství pro jejich realizaci. Regionální rozvojová agentura jižních Čech (dále jen RERA), která je realizátorem projektu „Den pro můj nápad“ tak v souladu se svým názvem pomáhá rozvoji podnikání, v tomto případě zejména na jihočeském venkově.

Myšlenkou tohoto akceleračního programu je pozvat aktéry z venkovských oblastí, kteří v hlavě nebo na papíře nosí zajímavý nápad nebo rozpracovaný podnikatelský záměr a odborně je podpořit v jeho doladění nebo dokončení, “ uvedl Zdeněk Hanzal, koordinátor projektu za RERA. Ve dvou dnech mají účastníci možnost pracovat s profesionálem na rozvoj organizací, nápadů a vizí, promýšlet cílové skupiny a budoucí marketing, také si vyslechnout oponenturu poroty složenou z odborníků na podnikání, marketing, sociální oblast nebo zástupců významných Jihočeských institucí. „Pro mne bylo zásadní to množství času, které jsem našemu nápadu mohla věnovat a samozřejmě i koncentrované rady, názory a nápady odborníků, ale i ostatních účastníků akcelerátoru, kteří tu byli v tu chvíli jen a jen pro nás a náš nápad,“ uvedla Dana Kalistová, provozovatelka českobudějovického re-use centra Kabinet CB a doplňuje: „Projekt, se kterým jsme přišli, se opravdu posunul a dodalo nám to mnoho konkrétních impulzů pro další práci, zajímavé bylo poslechnout si i kolegy, kteří přicházeli ze všech možných oblastí i koutů kraje.“

Po dvou úspěšných kolech se připravuje ještě jedno podzimní, které podle již přihlášených projektů slibuje opět zajímavá témata a „účinkující“. Pokud byste rádi byli součástí nebo máte typ na někoho z vašeho okolí nebo kolegů, můžete se o místa ucházet. Třetí kolo akcelerátoru proběhne ve dnech 5. 10. 2021 a 2. 11. 2021 fyzicky v Českých Budějovicích. Zájemci se mohou přihlásit paní Černé na kontakt uvedený níže.

Aktivitu, která je pro účastníky zdarma, realizuje RERA v rámci projektu CERUSI (program Interreg Central Europe), který je spolufinancován z prostředků Evropské unie (ERDF).

Kontakt pro zájemce:
Iva Černá | cerna@rera.cz | 608 878 775
Kontakt pro novináře:
Zdeněk Hanzal | hanzal@rera.cz | 731 503 328

13.09.2021 Bc. David Hocke