Jihočeské letní linky 2023

V letošní letní sezoně opět připravil Jihočeský kraj ve spolupráci s Jihočeským koordinátorem dopravy (JIKORD) a smluvními dopravci systém autobusových spojů umožňujících přepravu jízdních kol (cyklobusů). Jihočeské letní linky vyjedou na své obvyklé trasy již tuto sobotu 27. května 2023 a budou v provozu do 1. října 2023. O hlavních prázdninách budou některé linky v provozu denně.

Spoje v závazku veřejné služby Jihočeského kraje umožňující přepravu kol tvoří jedenáct linek, které spojují krajské a okresní města s oblastmi Šumavy, Lipenska, Novohradských hor, Orlíku, Třeboňska a České Kanady. „Popularita turismu a cyklistiky nejen v oblasti Šumavy neustále stoupá. Ne do všech míst se dostanete autem, ale našimi cyklobusy ano. Jihočeské letní linky nabízí síť obsluhy atraktivních míst, od konce května do začátku října víkendově a po celou dobu prázdnin pro vybrané linky denně" uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Antonín Krák, podle něhož se cyklisté i pěší turisté dostanou díky cyklobusům pohodlně a bez aut do nejatraktivnějších míst Jihočeského kraje. 

few

Systém cyklobusů je v roce 2023 výrazně propojen s dalšími vlakovými a autobusovými spoji. Díky provázanosti s cyklobusy Plzeňského kraje se turisté navíc dostanou např. do Sušice, Domažlic či Železné Rudy. Linky jsou provozovány malokapacitními a klasickými autobusy, kapacita přepravy kol se pohybuje dle linky od 5 do 25 kol. Na systému je uplatňován smluvní tarif Jihočeského kraje a je zde akceptována jihočeská krajská jízdenka JIKORD plus, která nabízí zvýhodněné cestování především pro rodiny či skupiny 2 osob. 

"Výhodnou kombinací krajské jízdenky JIKORD plus s trasou jakékoliv jihočeské letní linky se návštěvníkům Jihočeského kraje nabízí atraktivní cestování bez použití vlastního osobního automobilu" dodal náměstek Krák.

Pro další informace naleznete na www.jikord.cz/cyklobusy a www.idos.cz

Cyklotrans - jízdní řády
 

24.05.2023 Bc. David Hocke