Jihočeská vědecká knihovna zpřístupní půjčování online audioknih

Těší nás být první mezi českými knihovnami. První z těch, kdo svým čtenářům zpřístupní novou službu – půjčování audioknih online. Tento moderní a pohodlný způsob „čtení“ je stále populárnější a Jihočeská vědecká knihovna chce být i v této oblasti o krok napřed. Projekt připravila ve spolupráci s portálem Palmknihy.cz . Pro spuštění této služby byl vybrán měsíc březen, který je tradičně Měsícem čtenářů. První audioknihy si čtenáři on-line půjčí od úterý 14.3.2023. Služba je pro registrované čtenáře zdarma. 


Půjčování audioknih online je dalším krokem knihovny v poskytování nejmodernějších služeb pro své čtenáře. Služba je dostupná pro všechny registrované uživatele knihovny zdarma a umožní jim poslouchat audioknihy přímo na svých mobilních zařízeních, kdykoli a kdekoli budou chtít. Díky této nové službě se čtenáři dostanou k širokému výběru audioknih pro děti i dospělé. 

Čtenáři budou mít jednoduchý přístup k audioknihám přímo z katalogu Jihočeské vědecké knihovny a budou mít na výběr stovky titulů audioknih k zapůjčení. Samotné půjčení audioknih je snadné a rychlé, stačí se přihlásit do katalogu knihovny, vybrat si titul a stisknout tlačítko "Půjčit si audioknihu". Audiokniha se pak stáhne přímo na zařízení čtenáře a bude k dispozici 1 měsíc. Díky mobilní aplikaci Palmknihy.cz budou výpůjčky fungovat na tabletech a chytrých mobilech.

"Jsme velmi rádi, že můžeme tuto novou službu nabídnout našim čtenářům," říká PhDr. Zuzana Hájková, náměstkyně ředitele. "Věříme, že půjčování audioknih online poskytne mnoho výhod našim čtenářům, kteří tak budou mít možnost poslouchat své oblíbené knihy kdykoli a kdekoli chtějí. Věříme také, že jim pomůže objevovat nové příběhy a získávat nové znalosti."

re

Bližší informace pro případné dotazy:  PhDr. Zuzana Hájková, náměstkyně ředitele pro služby
Mobil: +420727 808 439 
email: hajkova@cbvk.cz

Mgr. Petra Mašínová
projektová pracovnice
Jihočeská vědecká knihovna
Lidická 1, 370 01 České Budějovice
tel: 386 111 233, 602 540 320
e-mail: masinova@cbvk.cz

Plakát akce 
 

14.03.2023 Bc. Hana Brožková