Hejtmanka Stráská poslala nejtvrdší hasiče světa za odměnu do lázní

Sbírají medaile na mezinárodním i domácím poli. Příkladně reprezentují naši zem. Na rozdíl od profesionálních sportovců ale chodí denně do práce. Mistry světa ze Světových policejních a hasičských her v Číně 2019 Michala Brousila a Davida Kubiše s gratulací přijala hejtmanka Ivana Stráská. Jihočeským profesionálním hasičům pak věnovala poukaz do lázní v Třeboni.

Brousil i Kubiš působí při Hasičském záchranném sboru v Písku. Zlaté medaile získali v Říši středu v několika disciplínách TFA, což ve volném překladu této anglické zkratky znamená „nejtvrdší hasič přežívá“. „Brousil zvítězil v nejnáročnější hasičské soutěži světa v kategorii do 30 a Kubiš do 40 let,“ upřesnil ředitel Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje (HZS JčK) Lubomír Bureš, který se spolu s ředitelem HZS Písek Lubošem Broulimem setkání s hejtmankou rovněž zúčastnil.

Oba Jihočeši navíc zazářili v Číně i v soutěži štafet, kde je v českém týmu doplnili kolegové ze Zlína a Olomouce. A další zlato pro naši republiku vybojovali i zde.

Písečtí hasiči brali zlato i na domácím mistrovství v Plzni

Stráská kromě gratulace k vynikajícím úspěchům a poděkování za skvělou reprezentaci vystřihla hasičům i poklonu. „Ráda bych vyzdvihla výsledky, kterých tito kluci dosáhli. A to ještě musejí plnit i své náročné pracovní povinnosti. To si profesionální sportovci neumějí ani představit. Smekám před nimi,“ chválila hejtmanka.

Hasičům, jako dárek, předala poukaz do třeboňských lázní. „Věřím, že vám po náročné sezóně přijde právě regenerace vhod. A nové síly, které tam načerpáte, vám pomohou k dalším skvělým výsledkům,“ dodala Stráská.

Brousil s Kubišem se museli v Říši středu vypořádat nejen s náročnými disciplínami, ale i drsným klimatem. „Extrémně náročný byl například běh na vrchol 53patrové budovy v naší plné polní. K tomu tam bylo příšerné vedro a hlavně vlhko,“ shodují se čeští reprezentanti s tím, že návštěva Číny pro ně byla navíc také mimořádným kulturním zážitkem.

Aby byl výčet úspěchů dvojice píseckých hasičů úplný, je třeba zmínit i zisk zlatých medailí na letošním Mistrovství HZS ČR v Plzni. Jihočeskému týmu tu Brousil s Kubišem pomáhali zkompletovat zlatý hattrick, což se ještě nikomu před tím nepodařilo. Brousil se navíc v západočeské metropoli stal vítězem v kategorii jednotlivců a Kubiš skončil čtvrtý.
 

02.10.2019 Bc. David Hocke