Hejtman Martin Kuba zahájil 9. sportovní hry seniorů. Medaile pro vítěze náležely všem účastníkům

Již devátý ročník sportovních her seniorů Jihočeského kraje slavnostně zahájil hejtman Martin Kuba spolu se svým prvním náměstkem Františkem Talířem a primátorkou města České Budějovice Dagmar Škodovou Parmovou. Akce, nad níž kromě hejtmana a primátorky převzala záštitu také náměstkyně hejtmana pro sociální oblast Lucie Kozlová, předseda Jihočeské krajské organizace ČUS František Vavroch a ředitel Krajského ředitelství policie JčK Luděk Procházka, se uskutečnila v úterý 20. června v areálu českobudějovického Sportovního klubu policie. Součástí slavnostního zahájení bylo i předání medailí pro vítěze. Dostali je všichni, zaslouženě. 
 
„Je hrozně fajn, že se tady každoročně scházíte a trávíte čas tak, jak vás to baví, s lidmi, které máte rádi. Dobře totiž víte, že všechno v životě má nějakou hodnotu. Ale nejdůležitější je právě ten čas a vy s ním umíte dobře naložit,“ uvedl hejtman Martin Kuba a prohlásil devátý ročník krajských her seniorů za oficiálně zahájený. 
 
„Zdravý pohyb je dar. Radost z každé vržené koule, z každého metru, který uběhneme nebo uplaveme, to je to, co nás naplňuje radostí ze života. Přeji vám všem, abyste si dnešní den opravdu užili a děkuji, že jste inspirací pro ostatní,
“ dodal hejtmanův první náměstek František Talíř. 
 
Oba pak následně spolu s ostatními zahajujícími předali vítězné medaile. Zasloužili si je totiž všichni. Jak už říkal slavný zakladatel moderních olympijských her Pierre de Coubertin, není přece důležité, aby se vítězilo, ale aby se bojovalo dobře. 
 
 
 

20.06.2023 Bc. David Hocke